122. Kāds ir Dieva bargā drauda mērķis?


gviclo sveiks un vesels atgriezes no Ēģiptes

Nevienu neinformējis e-BAZNICAs e-kardināls e-meritus gviclo bija devies neplānotā izbraucienā. Tagad viņš sveiks un vesels atgriezes no Ēģiptes..

atgriezies ēģiptes

Ilgi plānotajā vizitācijā uz Ēģipti e-pāvesta vietā devās gviclo. Ēģiptē norisinājas nopietni auto ceļa būvdarbi, tādēļ Ēģiptes atrašanai nācās pielikt pūles.

atgriezies no

Kādā aizaugušā ceļmalas namā gviclo satika ēģiptieti un viņa māti, kas pastāstīja par Ēģipti un parādīja Ēģiptes drupas. Nu Ēģiptē mitinās vien pāris cilvēku.

gviclo ēģiptes

Galu galā e-kselencei izdevās atrast vienīgo Ēģiptes luterāņu baznīcu. gviclo noskaidroja, ka apdzīvotā vieta izveidojusies pie bijušās Ēģiptes (Aegypten) mācītājmuižas un zirgu pasta stacijas.

gviclo ēģiptes

Ēģiptes evanģēliski luteriskā draudze dibināta 1567. gada 28. februārī pēc Kurzemes hercoga pavēles. No 1584. gada Ēģiptes draudzei bija savs mācītājs. 16./17.gs. mijā pie Ēģiptes baznīcas izveidojās ciemats, kuru nosauca par Vilkumiestu.

gviclo ēģiptes

Ēģiptes draudzei bijušas vairākas koka baznīcas, no kurām pēdējā izdemolēta 1812.gadā franču karā laikā. Kalkūnes un Medņu muižas īpašnieks 1823.gadā sāka celt mūra baznīcu, kuru iesvētīja 1825.gada 5.jūlijā. 1863. gadā veikts pilnīgs baznīcas remontu un uzcēlts tornis.

gviclo ēģiptes

Ēģiptes baznīca pēc pirmā pasaules kara atjaunota 1930.gadā. Baznīcā bija 80 sēdvietas. Draudzei piederēja 54 ha mācītājmuižas zemes.

Otrā pasaules karā 1944.gadā Ēģiptes baznīcas tornis sašauts ar lielgabalu. Pēc otrā pasaules kara mācītājs Nikolajs Muižnieks no Daugavpils noturēja dievkalpojumus izdemolētajā baznīcā, bet draudzes locekļu mazā skaita dēļ valsts iestādes drīz vien aizliedza noturēt dievkalpojums.

gviclo ēģiptes

1991.gadā bija izstrādāts atjaunošanas projekts, tomēr līdz šim dievnams nav restaurēts un turpina sabrukt.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.