292. Kā mums ir jābeidz katra lūgšana?


Filma “Izceļošana: Dievi un Valdnieki”

Filmu studija “20th Century Fox” 12. decembrī laiž klajā Holivudas lielo kases grāvēju meistara Ridlija Skota darbu “Izceļošana: Dievi un Valdnieki”.

Filma "Izceļošana: Dievi un Valdnieki"


Arī 76 gadus vecais angļu kinorežisors ir pievērsies pēdējā laikā iecienītajai Bībeles tematikai, veidodams kinofilmu, kuras pamatā ir Vecās Derības stāsts par ebreju izceļošanu no Ēģiptes uz apsolīto zemi. Taču Skota ekranizējumā uzsvars galvenokārt likts uz Dieva vīra Mozus un Ēģiptes faraona Ramzesa savstarpējām attiecībām, kas no draudzības pārtop konfliktā.

Ridlijs Skots apgalvo, ka, pateicoties mūsdienu tehniskajām iespējām, filma esot radīta ļoti reālistiski un tajā notiekošais esot jāuztver nopietni. Režisors uzskata, ka bērnībā kristīgajā televīzijā redzētā pārraide “Desmit baušļi”, esot atstājusi tādu iespaidu, kas mudinājusi vēlmi radīt filmu par Mozu.

Savukārt britu aktieris Kristians Beils, kurš ir Mozus lomas atveidotājs, publiski atzinies, ka pirms filmēšanās viņš īpaši neesot orientējies Bībelē aprakstītajos notikumos, taču tagad viņš esot pievērsies kristietības Svēto Rakstu izpētei.

Cerēsim, ka Ridlijam Skotam būs izdevies autentiskāk atspoguļot Svētajos Rakstos lasāmo vēsti nekā 2014.gada aprīlī iznākušajā Darena Aronofska kinolentē “Noass”.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.