138. Kas ir grēks pret Svēto Garu?


Carman: God Is Exalted

Ar šo publikāciju sākam jaunu mūsdienu kristīgās mūzikas videoversiju ciklu, kura koncepcija būs mazliet citādāka nekā līdz šim. Turpmāk centīsimies jūs iepazīstināt ar leģendāriem māksliniekiem, kuru dziesmas un video līdz šim bijušas mazāk pieejamas. Tāpat nākotnē publicēsim kristīgās mūzikas jaunumus – dziesmas, kas pasaulē aktuālas tieši tagad. Tātad – vēsture un mūsdienas. Publikāciju sēriju iesākam ar vienu no kristīgās mūzikas leģendām – Carman.

god is exalted carman

Carman jau vairākus gadu desmitus ir viens no pieprasītākajiem un populārākajiem kristīgajiem māksliniekiem gan ASV, gan starptautiskajā arēnā. Viņš ierakstījis vairāk nekā 30 albumus, 15 no tiem izpelnījušies zelta un platīna statusu. Pats viņš sevi dēvē par dziedošo evaņģēlistu.

Carmen mūzikai piemīt ekspresīvs, dinamisks skanējums, tajā sastopami visdažādākie mūzikas stili – popmūzika, roks, balādes, reps, latino, slava & pielūgsme. Dziesmās paustā vēsts ir radikāls bezkompromisa Evaņģēlijs. Viņa koncerti tiek raksturoti kā atmoda mūzikas pavadījumā. Konservatīvajiem kristiešiem Carman daiļrade nereti šķiet pārāk radikāla, mākslinieka īstā auditorija ir jaunatne.

Vairāk par Carman muzikālo kalpošanu un mākslinieka albumu diskogrāfiju uzzini ŠEIT.

Taču Carman nav tikai dziesmu autors un dziedātājs – viņš ir arī scenārists, aktieris, TV un video producents. Kristiešu aprindās un ne tikai labi pazīstamas divas Carman spēlfilmas – divsēriju “R.I.O.T. (Righteous Invasion of Truth)”, kas stāsta par policijas virsnieku, kurš cenšas pasargāt savu ģimeni no modernās sabiedrības vardarbības un amoralitātes; un “The Champion”, kur Carman tēlo bokseri Orlando Leoni, kas pārtrauc savu profesionālo karjeru, jo rupjā un nežēlīgā boksa pasaule ir pretrunā ar viņa kristīgo pārliecību. Filma ir stāsts par kārdināšanu ar naudu un atriebes alkām, kas cīnās ar cilvēka kristīgo pārliecību un piedošanu.

Carman filmas ar savu skarbo un brutālo ielu dzīves un noziedznieku pasaules attēlojumu šokē daudzus “dīvāna kristiešus”, jo tajās redzamas gan vardarbības ainas, gan dzirdams daudz piedauzīgu tekstu un necenzētas leksikas. Tomēr tā nav lēta sensacionalitāte vai pašmērķis, bet daudz dziļāki motīvi, kas liek šādas scēnas filmās iekļaut. Carman neizskaistina dzīvi, bet parāda to visā tās skaudrumā un tiešumā. Mērķis ir uzrunāt ielu jaunatni un noziedzīgās pasaules degradēto vidi ar Evaņģēlija vēsti.

Tāpat kā viņa dziesmas, arī katrs Carman videoklips ir vesels stāsts, kas ietver ne tikai pašu dziesmu, bet arī daudz teksta ārpus tās. Tā dēļ tos netulkotus reizēm grūti atskaņot cittautu auditorijai, jo tajos daudz dažādu sabiedrības apakšgrupu un subkultūru specifiskas leksikas. Bieži šo videostāstu saturs ir garīgā cīņa, tāpēc tie ir radikāli visās izpausmēs – gan tekstā, gan attēlā, kur redzami dēmoni un citi mošķi, kurus kristietis-cīnītājs pieveic ar Dieva Vārda zobenu. Izteiktā radikālisma dēļ daži kristīgie telekanāli pat atsakās pārraidīt Carman klipus ēterā.

Dziesmas God Is Exalted video ņemts no Carman 1995.gada konceptuālā albuma R.I.O.T. (Righteous Invasion of Truth). Savulaik publicējām šī albuma tituldziesmas videoversiju (ŠEIT) un, kā redzams no komentāriem, arī e-baznīcēniem tas izrādījās ciets rieksts. Šķiet, tika pārprasts dziesmas vēstījums, kas aicina nevis uz dumpi pret šīs zemes laicīgajām valdībām un varām, bet garīgo cīņu – taisno ticības invāziju šai grēka pasaulē. Citas albuma dziesmas No Monsters video ir protests pret okultu simbolu un tēlu izmantošanu Helovīna svētkos. Dziesmā stāstīts par cilvēka brīvu izvēli doties vai nu uz debesīm vai elli. Šīs dziesmas video varat atrast internetā, piemēram, vietnē YouTube.

God Is Exalted, ko piedāvājam jūsu uzmanībai, ir salīdzinoši mērens uz R.I.O.T. vispārējā fona, tomēr arī šeit ir daudz teksta ārpus dziesmas vārdiem gan klipa sākumā, gan vidusdaļā, kas labāk palīdz saprast dziesmas vēsti. Mēģiniet to saklausīt un saprast. Tiem, kam ar angļu mēli pašvakāk, pateikšu, ka runa ir pat Pestīšanas lidmašīnu Nr. 777, kas dodas reisā uz Debesīm un kuras īstais kapteinis ir Jēzus Kristus. Lidmašīnā ir visdažādākie ļaudis, pat kāds sātanists iemaldījies… Kā viņiem tur iet, skatieties video. Un domājiet līdz.

I’m takin’ off, off to a higher place
A higher level where the devil
Don’t have power ’cause Christ be the King
In other words, this be a Jesus thing

So hold on tightly ’cause there just might be
Friction and turbulence, so grab a grip
And stop trippin’ ’cause the devil wanna see
You slippin’ in the darkness

Put on your wings, fly through the clouds
Our destination is Salvation
So make sure you check into the right location
And don’t forget to get that first class reservation

Which be the blood of the Lamb
Jesus Christ is the captain in command
And with Christ as the captain, we are sure to
Fly the friendly skies

God is exalted and Satan is defeated
Jesus Christ is Lord
God is exalted and Satan is defeated
Jesus Christ is Lord

Watch out, there’s a storm ahead
We’re hittin’ the air pockets but just like rockets
We’re breakin’ free spiritually
A three point landing guaranteed

Stay buckled to the word of God
It keeps is strong, away from wrong
Uppity, uppity up where we belong
So off we go

But now you all see the R.I.O.T. posse
Ain’t gonna crash like a kamikaze
So let’s keep flying to the sky and
Don’t listen to the devil ’cause he be lyin’

God is exalted and Satan is defeated
Jesus Christ is Lord
God is exalted and Satan is defeated
Jesus Christ is Lord

He’s exalted, God’s exalted
He’s exalted, God’s exalted
He’s exalted, God’s exalted
He’s exalted, God’s exalted
He’s exalted, God’s exalted
He’s exalted

He’s exalted

God is exalted and Satan is defeated
Jesus Christ is Lord
God is exalted and Satan is defeated
Jesus Christ is Lord

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.