61. Kādā gadījumā mēs nicinām un apvainojam savus vecākus un priekšniecību?


Jaunas sadursmes starp musulmaņiem un kristiešiem

Ēģiptes galvaspilsētā Kairā nedēļas nogalē sadursmēs starp musulmaņiem un kristiešiem – koptiem gājuši bojā 12 un ievainoti vairāk kā 230 cilvēki, no kuriem 11 ir kritiskā stāvoklī.


Vairāki simti musulmaņu sapulcējās pie koptu Svētā Minas baznīcas Kairas Imbabas rajonā, pieprasot izdot kristiešu sievieti, kuru kopti esot nolaupījuši un turot ar varu, jo viņa esot apprecējusies ar musulmaņu vīrieti un pārgājusi islāmā.

Sākumā musulmaņi skandēja prasību izdot sievieti, savukārt kristieši atbildēja ar saucieniem “Ak, Dievs! Ak, Jēzu!” Pēc tam abas puses sāka uz pretiniekiem mest akmeņus, nedaudz vēlāk tika atklāta uguns no šaujamieročiem. Musulmaņi meta arī degbumbas un baznīca un apkārtējās ēkas aizdegās.

Ieradās militārā policija un, šaujot virs sadursmju dalībnieku galvām, viņus izklīdināja. Tika lietota arī asaru gāze.

Vēlāk musulmaņi aizdedzināja vēl vienu tuvējo koptu dievnamu – Jaunavas Marijas baznīcu.

Aizturēti 190 nemieru dalībnieki, kuri tiks nodoti militārajai tiesai. Ēģiptes valdība solīja, ka uzbrukumi reliģiskajām kulta celtnēm tiks bargi sodīti, tostarp, izmantojot likumus par terorismu.

Arī agrāk Ēģiptē notikušas sadursmes starp musulmaņiem un koptiem, kuras izprovocējušas ziņas, ka kopti ar varu tur klosteros vai baznīcās sievietes, kuras vēlas pāriet islāmā. Koptu sievietes dažkārt pāriet islāmā, lai varētu šķirt laulību, jo koptu baznīcā laulības šķiršana nav atļauta.

Kopti ir lielākā kristiešu kopiena Tuvajos Austrumos. Viņi ir 10% no Ēģiptes 80 miljoniem iedzīvotāju, kuru vairākums ir musulmaņi.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Jaunas sadursmes starp musulmaņiem un kristiešiem”

  1. luterānis:


    Lai tas Kungs svētī un pasargā mūsu brāļus un māsas koptu kristiešus no Beliāla bērniem – viltuspravieša Muhameda sekotājiem.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.