251. Kas notiks ar ticīgo, tam nomirstot?


Liberālim “iesaka” atkāpties

Pēc domstarpībām ar Vatikānu par sieviešu ordināciju priesteru kārtā un citām liberālām reformām no amata atkāpies Austrālijas Romas katoļu baznīcas bīskaps.


Viljams Moriss, kurš plašo Kvīnslendas Tūvumbas diacēzi vadījis kopš 1993.gada, savas draudzes locekļiem pavēstīja, ka dodas priekšlaicīgā pensijā. “Pāvests Benedikts XVI noteicis, ka diacēzei būs labāk jauna bīskapa vadībā,” teikts 67 gadus vecā garīdznieka vēstulē.

Domstarpību sākums saistāms ar Morisa pirms pieciem gadiem izteiktajiem komentāriem, ka draudošā priesteru trūkuma dēļ baznīca varētu apsvērt iespēju ordinēt precētus vīriešus un sievietes. Moriss, kurš priestera kārtā tika iecelts 1969.gadā, uzskata, ka viņa apalvojumi tikuši sagrozīti un viņam liegts taisnīgums.

“Mēs zinām, ka šis paziņojums paudīs viņa piekrišanu pāragrai aiziešanai pensijā, bet mēs saprotam, ka, pateicoties ietvaram, tas ir daudz nopietnāk ..Patiesībā tā ir atstādināšana no amata,” intervijā radio ABC sacīja Tūvumbas galvenais vikārs Pīters Dorfīlds.

Parasti bīskapi dodas pensijā 75 gadu vecumā, un Morisa pāragrā aiziešana apbēdinājusi daudzus katoļus.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.