333. Vai draudzes gans var piedot grēkus?


Garīgais ēdiens

Redziet, cik skaidras ir kļuvušas manas acis, kopš es esmu kādu lāsi no medus nobaudījis. [1.Sam.14:29]

Garīgais ēdiens


Ķēniņa Saula dēls Jonatāns karoja ar filistiešiem. Viņš bija uzvarējis kauju un tagad vajāja ienaidniekus, kas bija gandrīz sakauti. Sauls uzskatīja, ka jāuzbrūk izlēmīgāk un ar filistiešiem jātiek galā pēc iespējas ātrāk, pirms tie sagatavojas pretuzbrukumam. Viņš sacīja: nešķiedīsim laiku ēšanai! Kas šai pavēlei neklausīs, tam jāmirst!

Jonatāns šo pavēli nebija dzirdējis. Ieraudzījis ceļā medu, viņš to nobaudīja. To uzzinājis, Sauls pavēlēja Jonatānu sodīt par nepaklausību, taču tauta tam nepiekrita. Jonatāns sacīja: mans tēvs to teicis neprātā. Redziet, cik skaidras ir kļuvušas manas acis, jo es nedaudz paēdu! Uzvara varēja būt vēl lielāka, ja tautai būtu atļauts paēst.

Nav pareizi, ja cilvēks kļūst tik steidzīgs, ka viņam nav laika pat paēst. To pašu var teikt arī par kristīgu dzīvi. Tev jāvelta laiks garīgai ēšanai. Tev ir vajadzīgs laiks, lai sastaptu Dievu Viņa vārdā un lūgšanā! Tev ir nepieciešams laiks būt svēto kopībā ar Dieva vārdu un Sakramentu! Tu nevari dzīvot bez garīga ēdiena!

“Uzmanies, lai tu nekļūtu tik aizņemts un pārguris, ka nespēj lūgt Dievu!” – Tā jaunam un dedzīgam mācītājam reiz teica kāds vecs misionārs. Pieredzējušais vīrs bažījās, ka jaunais mācītājs savos darbos būs tik pārguris, ka vairs neatradīs mieru un klusumu Dieva lūgšanai. Kad cilvēks iejūdzas ikdienas pienākumos pārliecībā, ka visas lietas ir jāizdara vienam pašam, viņam vairs nav neviena brīva un klusa brīža, kad lasīt Bībeli, lūgt un veltīt laiku dziļākām pārdomām.

Nebeidzama aizņemtība rada ļoti nopietnus draudus ticīga cilvēka dzīvei ar Dievu, kā arī kristīgiem darbiem un pienākumiem.

Ja cīņas laikā tauta būtu paēdusi, Israēls noteikti būtu guvis daudz ievērojamāku uzvaru. Tāpat ir ar mums. Ja mēs daudz vairāk laika veltītu tam, lai stiprinātos ar garīgu barību un mazāk nodarbotos ar nebūtiskām lietām. Kristus draudze daudz veiksmīgāk spētu izplatīt Evaņģēlija vēsti.

Jonatāns paēda medu, un viņa acis kļuva skaidras. Arī mēs iemantosim garīgu spēku, ja vairāk laika veltīsim, lai stiprinātos pie dzīvības ūdens avotiem.

Slava Dievam!

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.