356. Kad mēs esam patiesi sagatavojušies un cienīgi piedalīties Svētajā Vakarēdienā?


e-volūcija

Cilvēks no pērtiķa? Pirmajā Mozus grāmatā 1:26-27 Dievs sacīja: ”Darīsim cilvēku pēc mūsu tēla un pēc mūsu līdzības; tie lai valda pār zivīm jūrā un pār putniem gaisā, un pār lopiem, un pār visu zemi un pār visiem rāpuļiem, kas rāpo zemes virsū”. Un Dievs radīja cilvēku pēc sava tēla, pēc Dieva tēla Viņš to radīja, vīrieti un sievieti Viņš radīja”. Āmen!

e=volūcija


Šķiet tēma ir izsmelta! Bet ir cilvēki, kam šī pārliecība vienmēr vai dažreiz nav tik liela kā pašam gribētos. Zinātnieki un arheologi ar savām hipotēzēm nevajadzīgi samulsina cilvēkus vēl vairāk.Tāpēc es vēlējos ar šī raksta palīdzību šaubu māktajiem cilvēkiem paskaidrot, ka cilvēku ir radījis Dievs, kaut arī tas ir un paliek ticības jautājums.

Viss, kas atrodas uz zemes nevar izveidoties no vienas šūnas. Vienkāršas baktērijas citohroms C [citohroms C ir olbaltumviela, kas nepieciešama, lai nodrošinātu tā saucamo mitohondrisko elpošanas procesu [citohromiem nav nekāda sakara ar ārējo elpošanu]. To satur visu augu un dzīvnieku šūnas]. Vienkāršas baktērijas citohroms C salīdzinājums ar citu organismu citohromiem dod šādus rezultātus, kuri raksturo savstarpējo atšķirību: baktērijas atšķirība starp cilvēka un zīdītājdzīvnieka šūnām ir 65%, baktērijas un putnu 64%, baktērijas un rāpuļu 64%, baktērijas un zivs 64%, baktērijas un dažādu augu šūnām 66%.

Tātad var secināt, ka kopēja nevar būt nekā īpaša, un apgalvojuma patiesums, ka viss ir izveidojies no vienas šūnas, samazinās līdz minimumam.

Oponējot varētu iebilsts, ka veidojas mutācijas. Evolucionisti uzskata, ka mutācija ir dabā nepieciešams progresa faktors. Bet paši zinātnieki pierādījuši, ka 99% mutāciju ir kaitīgas organismam, bet tikai 1% ir neitrāls. Turklāt nekad šajā niecīgajā iznākumā nerodas jauns ģenētiskais materiāls.

Ikviens var secināt, ka no vienšūņa nevar izveidoties mamuts!!! Varbūtība, ka viens gēns- ģenētiskā materiāla [DNS] daļa, kas nodrošina olbaltumvielas atražošanu,- radīsies nejauši, līdzinās 1/10600. Absurds! Vai ne? Salīdzinājumā var teikt, ka cilvēks sastāv aptuveni no 50 000 000 000 000 šūnām, kas ir līdz galam neizpētītas, sarežģītas un dažādas pēc savām funkcijām un uzbūves.

Vēl zinātnieki uzskata, ka vienas šūnas ģenētiskais materiāls satur sevī tādu informācijas daudzumu, cik 1 000 grāmatu, no kurām katrai ir 600 lappušu pa 500 vārdiem katrā.

Izjaucot mehānisko pulksteni un ieliekot tā visas detaļas veļas mašīnas centrifūgā, ikviens saprot, ka griežoties visām detaļām pulkstenis atpakaļ nesaliksies nekad, bet ka no vienas šūnas var izveidoties gan cilvēks, gan latvānis daudziem liekas loti pieņemami…

To, ka ir bijuši grēku Plūdi, atzīst gan kreacionisti, gan evolucionisti. Pēc šiem plūdiem, protams, dabā vairs nebija tāda flora un fauna kā pirms. Iespējams, pēc lielās dabas katastrofas [Dieva soda], neierastā situācija, skarbais klimats, mitrās alas un nepietiekamais uzturs padarīja ļaudis par nīkulīgiem zemaudžiem. Tādēļ cilvēka organisms sāka “evolucionēt” – kauli vairs nebija tik stipri, parādījās dažādas anomālijas [šādas neparastas cilvēka kaulu formas ir atrastas arheoloģiskajos izrakumos].

Vēl kāds svarīgs fakts- Ričards Līnijs, pasaulslavenais antropologs, 1972.gadā atrada cilvēka kaula atliekas, kas līdzīgs pašreizējiem Austrumāfrikas apdzīvotājiem – australopiteka [tiešais cilvēka priekštecis, kas tulkojumā nozīmē "dienvidu pērtiķis". Šī grupa sevī ietver tā saucamo Homo Habilis – "prasmīgais cilvēks"]. Saskaņā ar evolucionistu uzskatiem, šīm atliekām ir 2,8 miljoni gadu. Tas nozīmē, ka šis cilvēks ir dzīvojis vienlaikus ar australopitekiem. No tā izriet, ka austalopiteks nekādā gadījumā nevar būt cilvēka “sencis” – pat pēc evolūcijas piekritēju datiem.

Secinājumi: Cilvēks nav “izsmalcināts dzīvnieks”, bet pavisam sevišķa būtne ar īpašībām, kas nevar attīstīties pakāpeniski. Tās ir, sevis apziņa, saprāts, mīlestība utml. Šīs īpašības cilvēkiem ir jau no pašiem pirmsākumiem. Tās ir devis Dievs jebkuram cilvēkam. Bet citi diemžēl šīs dāvanas nenovērtē un dara visu, lai pierādītu, ka cilvēciskās jūtas, skaistā daba visapkārt un jaukie dzīvnieki ir radušies no vienas šūnas…

Kamēr zinātnieki zinātniski pierāda viens otram pretējas lietas, mēs paliksim pie vienkāršām un nepārpotamām skaidrām Svēto Rakstu liecībām, un, pamatojoties Svētajos Rakstos apliecinām, ka:

 • pasauli ir radījis Dievs sešās vienkāršās dienās
 • cilvēku ir radījis Dievs
 • pirmie cilvēki ir krituši grēkā [novērsušies no Dieva]
 • Jēzus Kristus, patiess Dievs, ir tapis patiess Cilvēks, lai ar savu vietniecisko nāvi izglābtu mūs no pazudināšanas un Dieva dusmām, ko taisnīgi esam pelnījuši savu grēku dēļ.
 • Svētais Gars ar Evaņģēliju mūs ir aicinājis, ar Savām dāvanām apgaismo, svētdara un uztur patiesā ticībā, līdz ar visu kristīgo draudzi [Kristus miesu].
 • Kristīgajā draudzē Svētais Gars mūs ieved ar Kristību, visiem ticīgajiem ik dienas bagātīgi piedod visus grēkus un pastarajā dienā uzmodinās mūs un visus mirušos, un dos visiem uz Kristu ticīgajiem mūžīgo dzīvošanu.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

40 atsauces par “e-volūcija”

 1. Roberto:


  Gerda, vai bilde nav pārāk izaicinoša?

 2. jenoc:


  ir izaicinoša,napig vēl nav novākta,ja kādā baznīcā tāda būtu pie sludinājumu dēļa izkārta ,jau sen būtu norauta.

 3. deprofundis:


  nav nekādas vainas bildei, vismaz nevienam personiski nebrauc virsū.

 4. Gerda:


  Roberto, uz ko tad tā bilde tevi izaicina? Tajā bildē neko TĀDU redzēt nevar…

 5. Roberto:


  Gerda, ak tā?

 6. Gerda:


  Jenoc, napig tā ir jānovāc vai pareizāk sakot jāizņem?! Bet pašu rakstu tu vispār izlasīji???

 7. Gerda:


  Roberto, tieši tā!

 8. jenoc:


  kāc sakars ar to labo rakstu tam pavedinoši uzbudinošajam bābietim?ja tu ,Gerda esi sieviete,tad protams tev viņa neliekas uzbudinoša,bet normali orientētam vecim apgrēcība var sanākt,ja ir kāda ero vai porno atkarība.

 9. Roberto:


  jenoc, ak nabaga “normāli orientētie veči”

 10. jenoc:


  nu ja,tie sīkie,kas apgrēcinās,par tiem,kuriem šitādas bildītes ir kā pīlei ūdens es jau neuztraucos:)

 11. gviclo:


  Draugs jenoc, šāda bilde tiešām apgrēcina, tāpat kā visa pārējā pasaule apgrēcina. Tādas bildes nevajadzētu aplūkot, vai meditēt lūkojoties uz to.

 12. jenoc:


  nu bet tad jau saliekam tādas bildes baznīcā vietā kur viņas ienākot uzreiz priekšā parādās,līdzīgi,kā tas ir šinī portālā,un sakam,ka nevaig uz tām skatīties un meditēt.nesaprotu loģiku,kāpēc tas,kā ir pasaulē jāņem par paraugu tam kā var darīt kristīgā pasākumā ,kā šis portāls piemēram.jautājums paliek atklāts,ja mani šādas bildes apgrēcina,atdzīvina mani kādu atkarību,no kuras es netieku vaļā,tad kāpēc man uz tādām jāuzdurās baznīcā,vienalga virtuālā vai nē.vai jūsu prāt jums būtu pareizi arī gaļu ēst kāda klātbūtnē,kurš savā ticības vājumā to redzot apgrēcinās,to pamatojot ar to,ka redz pasaulē tā dara.

 13. Roberto:


  draugs jenot, vai Tu domā šīs dzives laikā “tikt vaļā” no “kādas atkarības”, kura tiek saukta par iedzimto grēku?

 14. Svilpaste:


  Roberto, vai Tu tiesām domā, ka nav jācīnās ar grēku sevī, jo tāpat jau paliksim iedzimtajā grēkā, tas jau velk uz visatļautību. Kā tur vienā vietā bija Bībelē- tad jau varam grēkot, ja mūsu grēki tiks piedoti…

 15. Roberto:


  mīļā Svilpaste, Tev ir taisniba – grēkot nav labi…

  es katru elpas vilcienu grēkoju un Tu?

  starpcitu grēki nav tikai tie āreji redzamie [2.bauslības galdiņš], bet gan viesiem redzamie, gan cilvēkam acij apsleptie – “domās, vārdos un darbos

 16. Svilpaste:


  Es nenoliedzu, ka grēkoju, bet man nesimpatizē attieksme- tā kā no grēkošanas pilnīgi tikt vaļā nevaru, daru, ko gribu, un ja kāds man aizrāda – saku: “Atzīstu, man ir iedzimtais grēks, neko nevaru sev padarīt” un mierīgi turpinu grēkot.

 17. wrc:


  Pilnīgs support to jenoc. Es viņam piekrītu. Ieliksi rakstā tādā pat pozā vīrieti, tas varēs būt apgrēcinošs varbūt arī sievietēm. Bišku ir jādomā ar galvu. Malacis, jenoc!

 18. Roberto:


  mīļā Svilpaste, vai Tu lūdzu varētu godīgi atbildēt: kā Tu spēj nedarīt to, ko grib miesas cilvēks?

  un vēl saki lūdzu: kā Tev veicās ar 1.bausļa pildīšanu ikdienā? [par pārējiem baušļiem parunāsim citreiz]

 19. talyc:


  viss ir oki :)
  - – -
  raksts tiem, kas lasa rakstus
  un :D…
  bildītes tiem, kurus bildītes “uzrunā”
  - – -
  kā sacīt jāsaka: e-baznīcā
  ir padomāts par visa
  vecuma ļautiņiem

 20. jenoc:


  talyc,steidzies nu arī par zoofīliem padomāt,ieliec attiecīgās bildītes,kas viņus uzrunās laikā,kamēr jamie nespēs izdomāt,kā no “iedzimta grēka” tikt vaļā.

 21. gviclo:


  Draugs jenoc, mēģināsim neieslīgt galējībās. Redzi, jau runāšana vien par šīm lietām apgrēcina.

 22. jenoc:


  a bildītes neapgrēcina?

 23. gviclo:


  Draugs jenoc, es jau agrāk [augstāk] minēju, ka apgrēcina viss. Bet galējība būtu sekot tavam pēdējam ieteikumam, jo tas nekādi neizriet kā turpinājums no šeit paskatītās problēmas.

 24. jenoc:


  nu zin,postmodernists tu vai,kādas jums te tās galējās robežas nevar saprast.ir jau protams kaut kādi slimi izvarotāji,kuri arī uz apģērbtu sievieti skatoties apgrēcināsies,tā tad nu būtu galējība,bet te ir runa par kailu sievieti,palasi galu galā kas ir rakstos teikts par kailuma “atklāšanu” utt.daudzus apgrēcinātu arī pavedinoši apģērbta sieviete,bet te ir kaila,pardon.galu galā pasāksiet jūs ar to,ka šī bilde kādus apgrēcina vai nē?varētu jau pameklet rakstu vietas,kur Jēzus izsakās par tiem,kuri apgrēcina tos “mazākos”,kas tic uz Viņu.

 25. Roberto:


  draugs jenot, pameklē gan!

 26. jenoc:


  o,:),izskatās,ka vairs nevajag,:)

 27. wrc:


  Vo, tagad ir daudz labāk, čaumala bija arī pirms tam ok.
  Tik laikam Gerda būs depresijā, ka šo plikni nosedza, bet ir labāk!:]
  Ja par rakstu, pieminot evolucionismu, nevar nepieminēt kreacionismu, tas gan nav darīts. Kreacionisms uzskata, ka 6 24h dienās Dievs radīja pasauli ar visu tajā, un tas notika apmēram 6000 gadus pirms mums.

 28. Roberto:


  draugi, varat gavilēt, mazā uzvara ir izcīnīta – jūsu sašutums par bildīti baznīcā ir uzklausīts un tai ir uzlikta cenzūra.

  taču sakiet, lūdzu, ko darīt mazākajiem, kas tic uz Jēzu un kurus apgrēcina ķeceru, viltus praviešu un maldu mācītāju atrašanās baznīcā? vai ir iespējams tik viegli tikt galā ar maldiem, viltu un ķecerībām, kuri ielavījušies baznīcā kā ar šo bildīti?

  P.S. tomēr attapīgajiem e-baznīcēniem ir atstāta iespēja aplūkot necenzēto bildi [tikai jāzina kur un kas jānodzēš vai jāuzspež]

 29. jenoc:


  Robchik,nepievienosim tevis mineetajaam apgreeciibaam veel arii bildiishapgreeciibas.Paldies par nocenzeeto bildi.

 30. jenoc:


  izmeest kjecerus,viltus pravieshus,maldu maaciitajus no avju pulka ir draudzes vecajo uzdevums,reku Paavils Timotejam maaca to dariit..

 31. wrc:


  Runājot par maldiem, ir jākonkretizē, vai ar “baznīca” ir domāta šī ebaznīca, vai kāda konfesija, vai kā… tad var skaidrāk spriest. Bet novirzieniem arī jābūt, lai būtu redzami jūsu starpā ticībā rūdītie. Ne visi maldi ir maldi, un ne visa “patiesība” uzskatos tāda arī ir… var uzskatīt piem., ka plaudēt slavēšanas laikā ir maldi, bet pēc Bībeles tie tādi nav, tas tikai viens piemērs.

 32. Roberto:


  draugs wrc, tas ir bērnišķīgi uzskatīt, ka “plaudēt slavēšanas laikā” būtu maldi kristīgajā baznīcā.

  ar maldiem es domāju, piemēram, nespēju un nevēlēšanos izšķirt, ka Sv.Vakarēdienā saņem patiesu Kristus miesu un patiesas Kristus asinis.

 33. jenoc:


  ar maldiem es domāju, piemēram, nespēju un nevēlēšanos izšķirt, ka Sv.Vakarēdienā saņem patiesu Kristus miesu un patiesas Kristus asinis.
  ————————————
  dēļ šīs te neizšķiršanas kristieši slimo un mirst,tā raksta Pāvils 1.Kor.11;30.tikai izskatās,ka ar “izšķiršanu” viņš saprot kaut ko atšķirīgu no luterāņiem,jo lai novērstu šo neizšķiršanas izraisīto Dieva sodu,kā pārmācību(32.pants),viņš iesaka “gaidīt citam uz citu”(33.pants),nevis uzskatīt,ka Vakarēdienā saņem patiesu Kristus miesu un asinis.

 34. wrc:


  Es ticu, ka tie nav lielākie maldi, par ko Roberto raksta, lai gan ir maldi, bet tie pestīšanu nelaupa. Tomēr, jo mazāk maldu, jo svētīgāka dzīve kristietim.

 35. Roberto:


  draugi, visupirms atvainojiet, ka rakstu šo atsauci nevietā, t.i. pie e-raksta e-volūcija .

  esmu pilnībā pārliecināts, ka saskaņā ar Sv.Rakstiem nepareiza izpratne par Sv.Vakarēdienu izriet no izkropļotas izpratnes par Jēzus Kristus personu un Viņa darbu mūsu labā, un tas viss galu galā apdraud dvēseļu pestīšanu

  kādā citā vietā jau uzdevu jautājumu jenoc-am: kas tas par Jēzu, kurš nenāk ar Savu patieso miesu un patiesajām asinīm Vakarēdienā, un pēc jenoc-a vēlemes turpināt diskusiju, jau esmu uzsācis e-POLEMIKĀ e-tēmu “TICĪBA vai NETICĪBA?

  tad nu ar Dievpalīgu, līdz 10.aprīlim

 36. MJ:


  Ak vai aizkrāsojuši to nabaga čiksu lai ticībā vārgākie brāļi (un netradicionāli orientētās māsas) neapgrēcinātos… :D

 37. ATWARS:


  A kas tur bija par čīksu attēlota? :D :D :D biški nobremzēju!!!

 38. ATWARS:


  Paklau Gerda. Viņš tos radīja gan.Bet kur ir teikts ka 6 vienkāršās Mūsu dienās? Varbūt ka viņš ielika dabā programmu-molekula:atoms:šūna:amēba:daudzšūņi:utt.utjp. Kamēr savācās viens no pārejas posmiem-Homo sapiens(ko mēs iedomājamies par radības kroni-Svētie raksti to atbalsta,lai mūs nemulsinātu). Un ja Tu apstrīdi to ka cilvēciskās jūtas,skaistā daba visapkārt un jaukie dzīvnieki (interesanti-tie kurus mēs ēdam jeb tie kuri ēd mūs) ir radušies no vienas šūnas…tātad tu apstrīdi Dieva visvarenību,tātad viņš to nevar izdarīt no vienas šūnas,atoma,molekulas? Un ja Jēzus dzimis lai mūs glābtu? Kas notiks ar civilizācijām kuras pastāvēja pirms 2000 gadiem?

 39. e-pikūrs:


  neteikšu, ka es zinu, kādi bija autores motīvi, bet bet šis raksts ir melīgs un, domājams, arī slikta teoloģija, jo runā pretī labai zinātnei un cenšas uzlikt Dievam robežas, ko viņš var vai nevar izdarīt, balstoties uz vienkāršotu un burtisku Bībeles interpretāciju.

 40. machss:


  ATWAR, Jēzus mira arī par tiem, kas dzīvoja pirms 2000 gadiem, jo ja esi lasījis Svētos rakstus, tad zini, ka Jēzus pēc nāves bija arī ellē, kur sludināja evaņģēliju un tur arī daudzi atgriezās un tika izglābti, bet tas bija vienreizējs pasākums, vairs tādi brīnumi nenotiks…Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.