35. Kas ir buršana ar Dieva vārdu?


Citplanētiešu meklējumi

Meklēt ārpuszemes dzīvību nav pretrunā ar ticību Dievam, otrdien paziņoja Vatikāna vadošais astronoms, pieļaujot iespēju, ka daži citplanētieši, iespējams, ir brīvi no iedzimtā grēka.


«Kā astronoms es joprojām ticu, ka Dievs ir visuma radītājs,» intervijā Vatikāna oficiozam «Osservatore Romano» atzina Hosē Gabriels Funess.

Pat ja «mums pašlaik nav nekādu pierādījumu (..) hipotēzei» par ārpuszemes dzīvību, tās pastāvēšanu nevar noliegt, piebilda Funess, kas, būdams jezuītu priesteris, vienlaikus vada Vatikāna observatoriju, kas atrodas Kastelgandolfo netālu no Romas.

«Tāpat kā uz Zemes ir radījumu pārpilnība, var pastāvēt arī citas tikpat saprātīgas Dieva radītas [būtnes],» uzskata Vatikāna astronoms.

Iedzimtais grēks saskaņā ar kristīgo tradīciju tika pastrādāts, kad Ādams un Ieva Ēdenes dārzā baudīja laba un ļauna atzīšanas koka augli, un kopš tā laika to pārmanto visi pirmā Dieva radītā cilvēku pāra pēcnācēji. Cilvēks no tā var tikt glābts tikai ar Dieva žēlastību.

Sniedzot atbildi šajā sarežģītajā teoloģiskajā jautājumā, Funess sacīja: «Ja pastāv citas saprātīgas būtnes, nav sacīts, ka tām nepieciešama pestīšana.» Tās varētu būt «pilnībā saglabājušas draudzību ar savu radītāju», nekrītot iedzimtajā grēkā, piebilda katoļu astronoms.

Taču, ja tās tomēr ir kritušas, ārpuszemes saprātīgās būtnes tāpat baudīs Jēzus Kristus iemiesošanās nesto pestīšanu, jo Dieva dēla paradīšanās pasaulīgā miesā, pēc Funesa domām, ir «unikāls notikums, kas nevar tikt atkārtots».Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

4 atsauces par “Citplanētiešu meklējumi”

 1. vasara:


  ržu -ņemogu! vatikāna observatorija. haha. ķas viņiem tik tur nav:D varbūt tur ir arī savi čekas maisi 8-0

 2. dassy:


  jā kurš gan cits, ja ne Roberto ievietoja so ziņu ( redzot bildi ar R. pāvestu :))

  un pat ja ir dzīvība..
  …tad tā pati radība vien ir!

 3. talyc:


  vasara nav tālu

  no patiesības
  Vatikānā ir viss kaut kas…
  pat tāda štata vieta kā Inkvizīcijas nodaļas priekšnieks
  (bez jokiem)

 4. grecinieks:


  Kādi nu tur joki. Svēto Inkvizīciju pašlaik sauc par Ticības doktrīnas kongregāciju. Tās prefekts ir kardināls Viljams Levada. Pirms viņa prefekts bija kardināls Jozefs Racingers, pašreizējais pāvests Benedikts XVI.
  Manuprāt, nav nekā smieklīga arī tajā faktā, ka Vatikānam ir gan observatorija, gan citi zinātniskās pētniecības institūti.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.