293. Kas ir sakraments?


Vatikāns turpina piesegt pedofīlus

Apvienoto Nāciju Organizācijas Bērnu tiesību komiteja bija pieprasījusi no Vatikāna informāciju par gadījumiem, kuros pastāv aizdomas, ka Romas katoļu baznīcas garīdznieki kopš 1995.gada būtu seksuāli izmantojuši bērnus.


Svētais krēsls, aizbildinoties uz konkrēto valstu, kuros notikuši dzimumnoziegumi, tiesu sistēmu atbildību, atteicies izpaust aizdomīgo priesteru, mūķeņu vai mūku vārdus. Taču nav noslēpums, ka reti kura pasaules valsts nav noslēgusi Konkordātu ar Vatikānu, kas paredz katoļu baznīcas klēra sodīšanu nodot tieši Svētā krēsla kompetencē.

Bērnu tiesību komitejas mērķis bija uzzināt, vai tiem Romas katoļu garīdzniekiem, kas vainojami seksuālos noziegumiem, ir ticis atļauts arī turpmāk būt bērnu tuvumā un kāda juridiskā rīcība tikusi veikta pret pedofīliem.

Romas katoļu baznīcu pēdējos gados ir satricinājuši tūkstošiem bērnu seksuālās izmantošanas skandālu, no kuriem lielākā daļa gan notikuši pirms vairākiem desmitiem gadu.

Patreiz pastāvošā kārtība ļauj perversajiem katoļu garīdzniekiem palikt nesodītiem, jo Vatikāns kā sodu parasti uzliek kalpošanu, kādas citas valsts nomaļākā reģionā, kur savas tumsas lietas pedofīls var turpināt.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Vatikāns turpina piesegt pedofīlus”

  1. luterānis:


    Protams,
    pedofīlus vajag sist un mērcēt,
    bet ANO tomēr ir tik pat kā tukša vieta.
    Un varbūt ANO strādā daudzi pedofīli?Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.