Ieskaties

2 komentāri par “Augšāmcelšanās cerība

 1. Ir diezgan mokpilni lasīt šos sprediķa vārdus. Piemēram, es kopš bērnības esmu ilgojies pēc nāves un, audzināts ateistiskā garā, ticējis, ka tā ir atpestīšana no dzīves/dzīvības/dzīvošanas bezjēdzības. Bērnībā to, protams, šādiem vārdiem nespēju formulēt, bet doma bija tā pati. Tāpēc arī tajos laikos esmu mierīgi un bez asarām uztvēris pat ļoti tuvu cilvēku nāvi – protams, ir bijusi tukšuma sajūta, ka turpmāk būs jādzīvo tikai ar atmiņām, bet katrā ziņā esmu to uztvēris kā lielu labumu šim cilvēkam, atbrīvojoties no pasaules bezjēdzības. Jā, man ir bijušas bailes no sāpēm, mokām, sava miršanas brīža, bet kopš reizes, kad slimības dēļ atrados tuvu aiziešanai, sapratu, ka tas nav tik biedējoši. Savukārt brīdī, kad apzinājos Dieva eksistenci, viss kļuva simtkārt šausmīgāk. Sapratu, ka nāves iespēja cilvēkam nav dota, ka esmu nolādēts ar mūžīgu dzīvošanu – vai nu paradīzē (kur laikam to neuztver kā lāstu), vai ellē (kur lāsta apziņa neizbēgama). Vajadzēja meklēt ceļu, kā ar šo apziņu, ka nekad nekas nebūs labāk, sadzīvot, kā sadzīvot ar Dievu. Par spīti Bībelei, kas daudzus iepriecina kā Dieva vārds, man tā nekādu mierinājumu nav devusi, – neesmu atradis tur ceļu, kā piepildīt vienīgo sirsnīgo lūgšanu savā dzīvē: nekad vairs nebūt, ja reiz nav iespējams nebūt bijušam. Dievs saviem ticīgajiem grib dāvāt svētlaimi dzīvot kopā ar Viņu un skatīt Viņu, neatgrieztiem un nolādētiem grēciniekiem kā man Viņš sola mūžīgas mocības būt novērstiem no Viņa vaiga, bet nāvi šā vārda īstajā un patiesajā nozīmē nav iespējams iegūt ne saviem spēkiem, ne caur Dieva dāvātu ticību. Es mīlu (laikam tā ir nepareiza, pašizdomāta mīlestība) Kristu Viņa uzupurēšanās un nāves dēļ, bet Viņa augšāmcelšanās, kurai ticu kā nolemtībai, mani biedē.

 2. to grecinieks.
  Kā redzi, šeit jau neviens tev neatbildēs un padomu nesniegs, arī citur to diezvai saņemsi.Luterisms-kristīgās religijas novirziens, saucamā profesoru religija, kurš lielāks intelektuālis tas pareizāks un taisnāks Dieva priekšā.Tāds pats arī augstākminētais sprediķis.Atbildi nesaņemsi arī pie pareizticīgiem-ortotoksa virziens ar izpratni, ka tikai viņi vienīgie gan nonāks paradīzē.Katoļus neminēšu,par tiem te pietiekami jau samuldēts.
  Vari mēgināt pie harizmātiem,kur visu laiku bļauj mikrofonā ka tu neesi samaksājis desmito tiesu un solīs tevi dziedināt,bet tā arī nekad neatliks laika to izdarīt,jāskrien evangelijs sludināt.Un tā jau varētu turpināt diezgan ilgi.
  Ar to visu gribu pateikt, lai arī kāda būtu tava religiskā pieredze,to vienalga kāds jau būs sačakarējis no iepriekš minētajiem.
  Mans padoms-nevaicā neko vairāk cilvēkiem par šo jautājumu.
  Vari par to vienkārši paprasīt Kristum, domāju ka Viņš tev atbildēs.
  (kautgan arī es varu kļūdīties, jo esmu grēcinieks+)

Atbildēt