305. Kā kristība var atbrīvot no sātana?


Atzinības vārdi

Līdz e-minencei ir nonākusi informācija, ka jaunās Lutera Akadēmijas [LA] rektors Dr.theol.Viljams Veinrihs esot izbrīvējis laiku, lai apskatītu līdzšinējā [likvidētajā] LA studējušo e-ntuziastu veidoto e-projektu.

Veinriha kungs ar e-BAZNICAs saturu iepazinās ar tulka palīdzību, jo šobrīd vēl nepārvalda brīvi latviešu valodu.

Viņš augstu novērtēja e-ntuziasatu pūliņus, un atzina, ka e-BAZNICA izplata un stiprina konfesionālo luterismu Latvijā. Un, lai arī e-ntuziasti savu uzskatu dēļ neatbilst šā brīža LELB vajadzībām un virzībai [līdz ar to izrādoties nelojāli LELB], tomēr plašākā mērogā viņi ir guvuši ļoti labu luterisku izglītību lielisku pasniedzēju vadībā The Lutheran Church – Missouri Synod [LCMS] finansiāli atbalstītajā mācību iestādē.

e-ntuziastiem ir pamats uzskatīt, ka jaunās LA rektors, atzīst, ka nedz viņam, nedz LELB vadībai neinteresē konfesionālu mācītāju sagatavošana draudzēm, un šķiet, ka pat nenojauš, ka “zviedru luterisma modeļa” un “amerikāniskā vadības stila” aizsegā turpmāk LCMS un visa cita nauda tiks “ieguldīta” labākajā gadījumā ciešākas ūnijas veidošanai ar pāvesta baznīcu Latvijā.

Tādēļ e-ntuziasti aicina LELB noorientēties – vai nu turpināt izglītot mācītājus un veidot baznīcas dzīvi saskaņā ar skaidru luterisku mācību, vai arī darīt uz savu atbildību ko vien vēlas atsakoties no luteriskas baznīcas nosaukuma. “Tā būtu teicama un godīga rīcība” sacīja e-pāvests.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Atzinības vārdi”

 1. Roberto:


  Ja esi kādam izdarījis labu un šis labais darbs ir nesis augļus, tad kapēc gan tu neprāti, vēl alksti pēc atzinības un balvas par savu labo darbu?

  Daudzi tevi slavē. Tātad, vai tev ir pamats būt ar sevi apmierinātam?

 2. moritz:


  kas nu sunjam asti cels? :)

 3. talyc:


  /iespraudenis kaut kur starp otro un trešo rindkopu/

  Ja kāds gribētu dzirdēt manu viedokli saistībā ar to rakstu, tad tas ļoti īpatnēji atspoguļo patiesību, jo paši fakti ir itin kā sagrozīti, bet lietas būtība nav mainīta.
  Cik man zināms, tad jaunais LArektors [no kura mēs sagaidītu tieši šādu skaidru un Luterisku izpratni un līdz ar to atbalstu (vismaz morālo)... taču viņš gluži otrādi -] esot šķendējies par mūsu e-projektu un saucis mūs par LAbrāķi.
  Tā nu gribējām visu par labu (LArektoram) vērst… bet atkal sanāca kā parasti…

 4. Didzis Meļķis:


  Pirmām kārtām Veinrihs ir šmauklīgs un glums. Nebūtu brīnums, ja viņam ar LELB lubricētajiem tipiem viss ietu, kā smērēts. Vienīgā intriga šīs kompaškas sakarā (un vienīgās ziņas no tās puses) ir – kuram būs lielāka masa un labāks lubrikants šai kerlingā jeb kurš tālāk aizslīdēs, apsteigdams citus glumumā. Just business. (Viņi to droši vien tulkotu kā “taisnoto bizness”.)

 5. Mareks Sarnovskis:


  Didzi, Tu esi labs rakstnieks. Nopietni. Man gan riebjas to visu lasīt… Vai tas Tev gadījumā nav pašmērķis – sagādāt riebumu?Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.