223. Ko nozīme tas, ka Draudze ir viena?


Atrasta milža Goliāta dzimtā vieta

Izraēlas dienvidos arheologi no jauna atklājuši filistiešu pilsētas Gatas, kas Bībelē minēta kā milža Goliāta dzimtā vieta, ieejas vārtus un nocietinājumus.

Atrasta milža Goliāta dzimtā vieta


Šī pilsēta X – IX gadsimtā pirms Kristus dzimšanas kā arī Apvienotās ķēninvalsts un Bībeles ķēniņa Ahāba laikā bijusi lielākā pilsēta visā zemē.

Atrastie Gatas vārti ir lielākie no jebkad lzraēlā atrastajiem un pierādījums pilsētas ietekmei un statusam. Blakus monumentālajiem vārtiem atrasts arī pilsētas mūris, templis un dzelzs ražotne.

Pilsētu 830 gadus pirms Kristus iekaroja un iznīcināja ķēniņš Hasaēls no Damaskas. Gatas pilsētas vārti ir pieminēti Bībelē (1. Samuēla grāmatas 21. nodaļā). Pie svarīgākajiem atradumiem pieskaitāms arī filistiešu templis (XI – IX gadsimtā pirms Kristus dzimšanas), kā arī norādes uz zemestrīci VIII gadsimtā pirms Kristus, kas, iespējams, ir minēta Amosa grāmatas 1. nodaļā.

Atrasti arī filistiešu uzraksti, kā arī daudzi objekti, kas saistīti ar filistiešu kultūru.

Filistieši ir tauta, kas izmirusi jau Bībeles laikos un arī integrējusies citās kultūrās, nesaglabājot ne savu valodu, ne kultūras identitāti.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.