108. Kas ir nepatiesa liecība?


Arī tu esi akls

Kas gan apjēdz, ka Dieva vārda atstāšana novārtā ir visas pasaules garīgā posta īstais iemesls, visu vājību avots gan baznīcā, gan arī atsevišķos tās locekļos? Kas gan saprot, ka Dieva vārda čakla un pareiza lietošana ir pamats visai garīgai svētībai, kas vien ir pasaulē?

Arī tu esi akls

Tā ir taisnība, ka cilvēks ir kritis, un grēkākrišanas sekas ir gaužām bēdīgas: neticība, grēks, tumsa, pārdrošība, sirds cietība utt. Taču pret to visu ir dotas zāles: Dieva žēlastība un taisnība nevarēja ļaut, lai cilvēks paliktu šajā stāvoklī bez glābšanas līdzekļa. Tāpēc Viņš mums ir piešķīris palīgu no debesīm, svētu sēklu, kas iesēta cilvēka sirdī, lai atjaunotu zaudēto Dieva tēlu — apgaismotu prātu, gribas svētumu un jaunus garīgus spēkus.

Lai arī tu esi akls, miris, neticīgs, zudis un saistīts savā grēkā, tomēr pret to visu ir dots līdzeklis — zāles, ko Dievs mums sniedz no debesīm. Tagad ar šīm zālēm tu atkal vari kļūt redzīgs, pazemīgs, ticīgs, glābts un brīvs Kristū. Nelietojot šīs zāles, tev ir pilnīgi neiespējami uzveikt savu ļaunumu un celties jaunai dzīvei, pat arī ja līdz izmisumam cīnīsies pret ļauno. Tas viss būs veltīgi, jo grēka straumes ar neatvairāmu spēku gāžas virsū.

To visu apstiprina pieredze. Ir vietas un draudzes, kur ir ticīgi mācītāji, kas ar saviem sprediķiem, lūgšanām un pat asarām sēj labo sēklu, taču draudzes cilvēku vidū stāvoklis arvien ir nožēlojams, un tur nav paliekama kristietības spēka un pārliecības, nav vingrināšanās ticībā un dievbijībā, bet tikai kādas prāta un jūtu izpausmes.

Birkas: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.