112. Ko Dievs aizliedz šajos baušļos?


Apustuļa Pāvila kaps

Vatikānā noslēdzies gads, kas it kā bijis veltīts apustulim Pāvilam. Šajā sakarā Vatikāna arheologi nākuši klajā ar arheoloģisko pētījumu rezultātiem, kurus tie esot ieguvuši izmantojot zinātniskās metodes. Pētniekiem gan neesot izdevies tieši konstatēt Pāvila nāves brīdi, bet droši esot zināms, ka viņš miris mocekļa nāvē pirmā gadsimtā 60. gadu vidū.


Pāvests Racingers pastāstījis kā tieši veikts 2006.gadā uzsāktais pētījumus. Vatikāna arheologi Izmantojuši gan lāzertehniku, gan pārbaudes ar C14 metodi, gar urbšanas iekārtas.

Vienā no Romas katakombām esot atrasta freska, kuras vecums tiek datēts ar trešo gadsimtu. Izmantojot lāzertehniku, arheologiem esot izdevies atšifrēt sienas gleznojumu. Tajā, uz sarkana fona, ietverts dzeltenā oreolā, redzams attēlots vīrs ar grumbainu pieri un melnu bārdu. Kurš gan te vairs varētu šaubīties, ka tieši apustulis Pāvils ticis tādā veidā attēlots uz tik senas freskas?

Otrs pētījums veikts pašā bazilikā uz vietas, izpētot apustuļa Pāvila sarkofāgu. Gadsimtiem ilgi Romas katoļi tic savai tradīcijai, ka Pāvils ticis apglabāts vienās katakombās ar Pēteri Via Apia tuvumā, bet vēlāk Pāvila mirstīgas atliekas pārvestas uz Vatikānu.

Pāvests Racingers pastāstīja, ka sarkofāgā ticis izurbts neliels caurums, pa kuru varējuši redzēt augstas kvalitātes purpura pārklāju, kas caurausts ar zeltu, ka ari linu audumu zilā krasā. Sarkofagā esot atrasti arī vīraka graudiņi, kā arī neliels kaula fragments, kas, pārbaudot ar C14 metodi, izrādījies piederošs pirmajā vai otrajā gadsimta dzīvojušam cilvēkam.

Kuru gan citu, ja ne pašu Pāvilu tādā veidā būtu pārapbedījuši tik svētā vietā un tik svētā veidā – tieši zem altāra bazilikā, kas uzcelta tieši viņa godam – Basilica di San Paolo fuori di mūra…

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.