191. Ko Bībele māca par Jēzus apbedīšanu?


Apsūdz par reliģisko jūtu aizskaršanu

Vienai no pazīstamākajām un pretrunīgākajām Polijas popzvaigznēm draud divu gadu cietumsods par izteikumiem kādā televīzijas pārraidē par to, ka Bībele tika sarakstīta dzērājiem un narkomāniem.


26 gadus veco Dorotu Rabčevsku jeb Dodu, kura ir pazīstama ar savu skandalozo uzvedību, apsūdz Varšavas prokuratūra par Polijas iedzīvotāju reliģisko jūtu aizskaršanu.

Doda pirms gada paziņoja, ka viņai ir vieglāk noticēt dinozauru eksistencei nekā Bībelei.

Ir grūti ticēt kam tādam, ko savulaik sarakstījuši cilvēki, kas pārāk daudz dzēra vīnu un smēķēja augu cigaretes, atklāti savu viedokli paudusi Doda.

Šie izteikumi Polijas katoļu vidū izraisīja protestus, un viņi vērsās prokuratūrā ar sūdzībām.

Ja Doda tiks atzīta par vainīgu, popzvaigznei būs jāpavada divi gadi ieslodzījumā vai arī būs jāmaksā liela soda nauda saskaņā ar Polijas likumu par zaimošanu.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Apsūdz par reliģisko jūtu aizskaršanu”

 1. Juris:


  Ar poļu katoļi ir labāki par musulmaņiem?
  Moš ierosinās popzvaigzni sadedzināt uz sārta?
  Popzvaigzne, cerams, pratīs no šī trikšņa izspiest “sauso atlikumu” – tādu reklāmas kampaņu, kādu viņai sagādās RKB Polijas filiāle viņa ar savām vārgajām finansītēm nevarētu ne iesākt , ne pabeigt.

 2. Roberto:


  saskaņā ar Šmalkaldes artikuliem: muhamedāņi un pāvestieši ir viens piepis…

 3. velnsvinjzin:


  Ateisms, lai ko arī īsteni ticīgie neteiktu, arī ir ticība, un līdz ar to, vai nesanāk tā, ka Polijas katoļi ar jēzu un pārējiem dieviem aizvaino šīs dziedātājas jūtas un ticību? Kā reiz teica Rowans Atkinsons:

  “To criticize a person for their race is manifestly irrational and ridiculous, but to criticize their religion, that is a right. That is a freedom. The freedom to criticize ideas, any ideas – even if they are sincerely held beliefs – is one of the fundamental freedoms of society. A law which attempts to say you can criticize and ridicule ideas as long as they are not religious ideas is a very peculiar law indeed.”

 4. gviclo:


  Martīri visos laikos ir cietuši dēļ citu tiesībām aizskart viņu reliģiskās jūtas un dzīvību. Šādas ciešanas patiesam kristietim ir liels gods. Par šādu iespēju ir jāpateicas Dievam, nevis jātiesājas.

  Ar cieņu,
  gviclo

 5. Juris:


  Poļu dziedātāja, iespējams, ir daudz tuvāk debesīm, nekā tā milzu varza, kuru “reliģiskās ” jūtas ir aizskartas.
  Kas tas ir “reliģiskās jūtas”?
  Daudz biežāk gan nākas redzēt, ka cilvēki satrakojas, ja ir aizskarti viņu elki.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.