175. Kāds ir mūsu Pestītājs Jēzus Kristus?


Āfrikāņu kristietības ēnas puses

Āfrika aizņem gandrīz ceturtdaļu zemeslodes sauszemes un tur dzīvo 1,1 miljards cilvēku, kuriem reliģija pieder pie ikdienas.

Āfrikāņu kristietības ēnas puses

Ap 40% afrikāņu pieder pie kristietības un viņi galvenokārt koncentrējušies kontinenta dienvidu daļā.

Būt kristietim Āfrikā nozīmē piederēt pie visstraujāk augošas baznīcas pasaulē, proti pēdējo simts gadu laikā kristiešu skaits šajā kontinentā ir piecdesmitkāršojies, Taču straujajai augšanai ir ari ēnas puses. Daudzi kristīgie joprojām turpina prkatizēt senos rituālus un ticēt maģijai.

Saskaņā ar reliģiju pētnieku uzskatiem āfrikāņu tradīcijas meklē arvien jaunas iespējas kā ielauzties citas reliģijās un Vasarsvētku un harizmātiskās kustībās praktizētie rituāli afrikāņiem atgādina tos rituālus, kas piekopti viņu senču reliģijā, Tieši tādēļ tik populāras ir dažādas Vasarsvētku un harizmātiskās kustības. Pie tām pieder teju puse afrikāņu kristiešu.

Āfrikā darbojas neskaitāmi vietējie sludinātāji, kas gan runas stilā, gan izskatā kopē Amerikas sludinātājus, un sludinātā vēsts ir arī vieglāk saprotama. jo tie ksola visiem ticīgajiem veselību un bagātību Jēzus vārdā.

Ņemot vērā, ka Āfrikā cilvēki dzīvo neizsakāmā nabadzībā un viegli pieķeras vismazākajam cerības salmiņam, un tādēļ viegli var tikt izmantoti.

Birkas: , , , ,



Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Āfrikāņu kristietības ēnas puses”

 1. moritz:


  kā iet luterāņiem ar misiju āfrikā?

 2. Roberto:


  domājams, ka ne labāk par Jēzus misionēšanu, kas aprakstīta Jāņa evaņģēlija 6:66

 3. Cody:


  Kāda meitene no manas draudzes vairākus gadus ir misionāre Tanzānijā. Tulka darbs ES institūcijās Briselē nebija viņas aicinājums. Prieks, ka draudze ik pa laikam var kādu svētdienas kolekti noziedot misijai Tanzānijā.

 4. moritz:


  cody,

  Santa Cileviča?

 5. Cody:


  Jā. Šodien pēc Dievkalpojuma bija neliela viņas un vīra un bērniņa stāstījums par Tanzāniju. Viss tas stāsts izklausījās kā neiespējamā misija-kādā ciltī sludināt evanģēliju, kas par Kristu nekad nav dzirdējusi un vietējie šamaņi ir gana spēcīgi.
  Santa atzinās, ka bijis kārdinājums palikt Latvijā un dzīvot šeit laimē un pārticībā. Piemēram, no akas pasmelts tīrs bezmaksas dzeramais ūdens arī varbūt laime.



Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.