43. Kas ir svētās atpūtas dienas svētīšana?


Vērtīgs atradums Jeruzalēmē

Izraēlas arheologiem izdevies atrast vēl kādu senatnes liecību. Senu monētu atrada būvgružu kaudzē, kas tika aizvestas no Tempļa kalna pirms deviņiem gadiem, kad palestīniešu musulmaņu varas iestādes izlēma sākt jaunu būvniecības projektu šajā senajā jūdu svētvietā.


Vairāk nekā 40000 brīvprātīgo vairāku gadu laikā rūpīgi pārmeklējuši no Tempļa kalna aizvestās zemes masas, kā dēļ izdevies atrast ap 3500 monētu no dažādiem laika periodiem.

Bet šo īpašo atradumu 2000 gadu vecu monētu pusšekeļa vērtībā, kādas izmantoja Tempļa nodevas maksājumiem, atrada kāds 14 gadus vecs brīvprātīgais arheologu palīgs. Šī monēta ir bojāta ugunsgrēkā, iespējams, tajā, kas 70 gadus pēc Kristus dzimšanas iznīcināja jūdu Templi.

Uz monētas vienas puses skaidri redzami trīs granātāboIi un uzraksts “Svētā Jeruzāleme”, bet uz otras norādīta vērtība – puse šekeļa.

Saskaņā ar 1. Mozus grāmatu, katram jūdam bija pienākums gada laikā iemaksāt Tempļa kasē pusi šekeļa. Turklāt šīs monētas lika kaltas tieši Tempļa kalnā, un jaunajā Derībā aprakstītie naudas mijēji mainīja tās pret citām monētām, lai no dažādām vielām ieradušies jūdi, varētu ar tām samaksāt Tempļa nodokli.

Birkas: ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.