261. Vai Dievs dzird katru lūgšanu?


Atrasts kāds neparasts Bībelē minēts priekšmets

Arheoloģiskajos izrakumos, kas patlaban notiek Izraēlā, atrasts kāds neparasts Bībelē minēts priekšmets.

Atrasts kāds neparasts Bībelē minēts priekšmets

Arheologi sijājot zemi, kas ņemta no Jeruzalemes Rietumu sienas pamatiem, atraduši neparastu nelielu akmentiņu, uz kura ar senebreju burtiem ir iegravēts vārds Beka.

Šis Beka svariņš tika izmantots, lai nosvērtu pusseķeļa ziedojumu no jūdu vīriem Tempļa uzturēšanai. Tieši par šo mērvienību ir rakstīts 2. Mozus grāmatas 38. nodaļas 26. pantā: “Pusseķelis pēc svētnīcas seķeļu svara no ikviena, kas tika skaitīts, kam bija divdesmit gadu un vairāk, – kopā bija seši simti trīs tūkstoši pieci simti piecdesmit vīru.”

Arheologs Eli Šukron, kas vada izrakumus, skaidroja, ka laikā, kad pusseķeļa nodoklis tika nests uz Templi – Pirmā Tempļa laikā (laika posms no 10. gadsimta pirms Kristus, kad Salamana laikā to uzbūvēja, līdz 586. gadam pirms Kristus, kad babilonieši to izpostīja) – vēl nebija monētas. Tad viņi izmantoja sudraba gabaliņus. Lai nosvērtu šos sudraba gabaliņus, viņi tos lika uz svariem vienā pusē, bet otrā Beka svariņu. Saskaņā ar arheologa teikto, Beka svariņi no Pirmā Tempļa laikiem ir liels retums.

Beka bija ekvivalents pusseķelim. Bibliskais šekelis svēra 11,33 gramus.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Atrasts kāds neparasts Bībelē minēts priekšmets”

  1. jean:


    Par vēl lielāku retumu šoreiz atrasto akmentiņu padara tas, ka vārds Beka uz tā ir spoguļrakstā. Spoguļrakstā parasti rakstīja zīmogmeistari, kas gatavoja zīmogus tā, lai uzspiežot zīmogu attiecīgais vārds parādītos pareizi. No tā var secināt, ka uzrakstus uz Beka akmentiņiem veica tie paši meistari, kas gatavoja zīmogus. Uz šā akmentiņa zīmogmeistars kļūdījās, uzrakstot vārdu Beka spoguļrakstā.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.