18. Ko mums jāsaprot ar vārdu Dievs?


Vai Evaņģēlijs ir nesaprotams žargons?

Atceros kādu vecu vīru, kuram biju dvēseles kopējs 60-os gados. Kad viņam bija vairāk kā 80 gadu, viņš svētdienās brauca uz dievkalpojumu. Pieci vai desmit kilometri viņam nebija nekāds attālums. Vēlāk gan, kad jau spēki izsīka, es Dieva vārdu viņam un viņa sievai sludināju viņu mājās.

Vai Evaņģēlijs ir nesaprotams žargons?

Viņi klausījās ļoti uzmanīgi un paturēja vārdu ticībā. Arī mani viņi vienmēr uzņēma laipni, neskatoties uz to, ka viņu māja bija tik auksta, ka atgriežoties mašīnā mani kratīja drebuļi, līdz auto iesila. Namamāte gulēja gultā starp aitas ādām, bet saimnieks virsdrēbēs un valenkos uz grīdas pie plīts. Tur viņš grozījās no viena sāna uz otru, lai sasildītos. Bet no rīta viņš ļoti agri cēlās darīt ikdienas darbus.

Kad saimniece nomira, namatēva veselība pasliktinājās. Slimnīcā viņam amputēja kāju un nosūtīja viņu uz pansionātu. Līdz šim 85 gadus vecai vīrs vienmēr bija saimniekojis savā mājā. Tagad viņš bija pilns pateicības, jo tik labi apstākļi kā pansionātā viņam paša mājās nebija.

Bet īpaši viņš priecājās par to, ka Dievs viņam un visiem cilvēkiem ir devis Savu Dēlu. Viņš patiešām sajūsminājās par to, ka Dievs mūsu dēļ ir atdevis Savu vienpiedzimušo Dēlu. Tāda bija viņa liecība īsi pirms viņa nāves, kad jau bija sākusies gangrēna viņa otrajā kājā.

Mēs sacītu, ka mūsdienu cilvēks nesaprot ne Rakstus, ne sprediķus. Vienkāršais un neizglītotais vīrs lasīja Bībeli, Lutera darbus, Luteriskās ticības apliecības un uzmanīgi klausījās, kad sprediķoja par viņu divas reizes gados jaunāki mācītāji.

Viņš visu saprata un ielāgoja to, ko vajadzēja izskaidrot. Svētais Gars viņam atklāja, ka Dieva Dēls ir grēcinieka Glābējs. Izstudējis ticības apliecību grāmatas viņš noraidīja tos, kas aicināja viņu pārkristīties, un nešaubīgi apliecināja savu bērnības kristību.

Kad mēs paļaujamies uz Kristu, tad arī mums atklājas Bībele, un Dieva vārds kļūs mums visdārgākais.

Bībele nav vis kāds nesaprotams žargons, bet skaidrs ceļa rādītājs mūžīgās dzīvības ceļā. Uzskats, ka Bībele ir nesaprotams žargons mūsdienu izglītotam cilvēkam, tādēļ tā ir jāmodernizē, ir bērnišķīga fantāzija.

Patiesais iemesls, kādēļ cilvēki nesaprot Rakstus ir – nevēlēšanās studēt Rakstus, netīra sirdsapziņa un pretošanās Svētajam Garam.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.