285. Kas ir labie pārbaudījumi?


Slimība īpašā veidā pieder Dievam

Bībelē mūs sastop neparasts vārds: “Un viņš arī savā slimībā nemeklēja Dievu, bet gan ārstus” (2.Lku.16:12).

Tur ir runa par kādu dievbijīgu vīru, kas citādāk Bībelē ieguvis augstu uzslavu par centību Dieva lietās. Bet ar visu savu dievbijību šis vīrs tajā bija ļoti moderns, ka viņš stingri izšķīra starp reliģijas lietām, kurās griežas vienīgi pie Dieva, un zemes lietām, kurās palīdzību meklē tepat virs zemes.

Slimības, it īpaši miesas slimības ir zemes problēmas ar zemišķiem iemesliem un zemes ārstnieciskiem līdzekļiem. Slimības tātad nesamas ārsta ne Dieva priekšā. Tas ir ļoti saprātīgi un varbūt domāts arī ļoti reliģiozi. Bet tas ir nepareizi. Noteikti slimībām ir savi zemišķie iemesli un zemišķi ārstniecības līdzekļi, bet tomēr līdz ar to nebūt nav izteikts būtiskākais par slimības būtību.

Noteikti, slimajam ir jāiet pie ārsta un jāmeklē tur palīdzība. Bet ar to vēl nav darīts un atzīts svarīgākais. Aiz zemes cēloņiem un ārstniecības līdzekļiem atrodas pārdabiskie slimības iemesli un ārstniecības līdzekļi. Kamēr tiem iet garām, patiesībā paiet garām arī savai slimībai un nemaz nesaredz tās būtību. Neatzīti paliek tās lāsts un svētība.

Birkas: ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Slimība īpašā veidā pieder Dievam”

  1. luterānis:


    Prieks ka mūziķis Arnis Mednis savā slimībā ir atradis Dievu, jeb precīzāk – viņš ir ļāvies atrasties Dievā, kurš mūs Kristū ir atradis no iesākuma.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.