Ieskaties

1 komentārs par “Pazūd lidojošs mācītājs

 1. Atlantijas okeānā netālu no Santakatarinas štata piekrastes glābēji atraduši milzīgo zaļu, sarkanu, baltu un dzeltenu hēlija balonu veidoto kolonnu, ar kuru svētdien gaisā pacēlās bezvēsts pazudušais brazīliešu priesteris Adelirs Antonio de Karli, ziņo “BBC News”.

  Četrdesmit divus gadus vecais mācītājs gribēja pārspēt rekordu ilgākajam lidojumam ar baloniem, kas šobrīd ir 19 stundas, lai vāktu līdzekļus kravas automašīnas šoferiem paredzētas garīgas atpūtas pieturvietas celtniecībai.

  Glābēji vairākas dienas helikopteros un mazās zvejnieku laiviņās meklēja mācītāju gar visu Santakatarinas piekrasti.

  Viņam līdzi bija GPS ierīce, satelīttelefons, peldošs krēsls, ūdens, ēdiens un enerģijas kapsulas, turklāt viņš ir pieredzējis izpletņlēcējs.

  Katoļu garīdznieks izlidoja no Paranagvas, uzvilcis ķiveri, siltu kombinezonu un izpletni. Viņš pacēlās gaisā 6000 metru augstumā un tad nolaidās līdz aptuveni 2500 metru augstumam, lai dotos plānotajā lidojumā uz 750 kilometrus attālo Doradosu.

  Taču negaidīti spēcīgs vējš, kura ātrums bija 65 kilometri stundā, viņu aiznesa citā virzienā, un, kad viņš pēdējo reizi sazinājās ar Paranagvas ostu, mācītājs atradās aptuveni 50 kilometrus no piekrastes. Pēc astoņām stundām tika paziņots par viņa pazušanu bez vēsts.

  Pēdējo reizi sazinoties ar ostu, garīdznieks norādīja, ka kaut kas nav kārtībā.

  “Viņa pēdējie vārdi bija: “Lūdzu steidzieties man palīgā, sūtiet glābējus!”,” pastāstīja vietējās policijas kapteinis Karloss Enrike.

  Ar katru brīdi sarūk izredzes atrast mācītāju dzīvu, tomēr glābēji cer, ka viņš varētu būt izskalots krastā kādā no daudzajām mazajām piekrastes saliņām.

  Izmēģinājuma lidojuma laikā janvārī garīdznieks tika aizpūsts pāri robežai uz Argentīnu.

Atbildēt