35. Kas ir buršana ar Dieva vārdu?


Montī Paitona dalībnieks dibina baznīcu

Viens no vēsturiskās komiķu trupas Montī Paiton (Monty Python) dalībniekiem, Džons Klīzs (John Cleese), paziņojis par savas reliģiskās organizācijas dibināšanu, kurai dots nosaukums The Church of JC Capitalist.

Montī Paitona dalībnieks dibina baznīcu

Savā YouTube.com kanālā britu komiķis nācis klajā ar sekojošo:

Svarīgs paziņojums! Esam nolēmuši dibināt baznīcu internetā, jo uzskatām, ka pat, ja mēs izglābtu tikai vienu vienīgu dvēseli no mūžīgajām mocībām, tad šo baznīcu bija vērts dibināt … un, protams, tas dod mums arī ievērojamas nodokļu atlaides.

Mēs sevi saucam “J.C. kapitālista baznīca,” tādēļ, ka šeit, Amerikas Savienotajās Valstīs, kristīgā mācība, bez šaubām, ir kapitālisma stūrakmens. Īpaši to mums apliecina teleevaņģēlisti, saraušot milzīgas bagātības, un tas mums parāda īstas ticības laicīgās balvas, ja esam patiesi pazemīgi … un mums ir labas iemaņas mārketingā.

Tiesa, ļaudis man tagad pārmetoši norāda uz Kristus vārdiem par nabagiem, un jautā mūsu baznīcas attieksmi šajā sakarā. Nu, ja jau Kristus teica, ka nabagi ir svētīgi, tad ar viņiem viss ir kārtībā. Viņiem būs alga Debesīs. Par viņiem nav jāuztraucas.

Tātad “J.C. kapitālista baznīcas” pamatā ir divi svēti principi.

Pirmkārt, fokus grupā noskaidrojām, ka uzrunāsim nobažījušos cilvēkus ar vājiem ego, kuri ir izmisuši pēc drošas pārliecības. Tātad, šī baznīca būs ļoti autoritāra, un noteiks baznīcēniem, ko domāt un darīt. Mēs garantējam pašapziņas pieaugumu, jo ikviens, kurš mums nepiekritīs nonāks ellē, un mūžīgi mūžos tiks mocīts ar sarkaniem, asiem, karstiem priekšmetiem.

Otrkārt, morāle attiecas tikai uz seksu.

Tad nu sāciet sūtīt naudu. Uzziniet par dažādajiem dalības līmeņiem un atcerieties – vienreizējs ziedojums 10 000 ASV dolāru apmērā jums garantē ieiešanu Debesīs kopā ar vēl vienu viesi pēc jūsu izvēles. Un bonusā, skaists, manis parakstīts, sertifikāts rāmītī.

Pievienojies jau tagad!

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.