207. Ko otrajā ticības artikulā tu apliecini ar vārdiem: "Tas ir tiešām tiesa"?


Piedalās auglības rituālā

Katru gadu daudzi bezbērnu pāri dodas svētceļojumā uz Filipīnu pilsētu Obando, lai īpašā auglības rituālā dejotu un pielūgtu pilsētas svēto aizstāvi Paskālu Bailonu un tiktu pie ilgi gaidītā bērna.


Simtiem dievlūdzēju sestdien piepildīja Obando baznīcu, lai piedalītos Svētā Paskāla svinībās un šūpotos auglības dejas ritmos, kam tiek piedēvētas brīnumainas spējas. Vēlāk procesijas priekšā tiek iznests svētā aizstāvja attēls, kuram dejodami seko visi pāri.

Obando draudze ir vairāk nekā 250 gadus veca un to dibināja franciskāņu mūki, kas šajā animistu sabiedrībā ienesa katoļu ticību un rituālus. Kopš tā laikā mūžsenie auglības rituāli ieguvuši izteikti katolisku nokrāsu un to centrālās figūras ir Svētais Paskāls Bailons, Svētā Klēra un Salambao dievmāte.

“Svētais Paskāls Bailons tiek saistīts ar spāņu vārdu “bailar” – “dejot”. Tiek stāstīts, ka garīgajā dzīvē viņš savu dievbijību, svētlaimi un sajūsmu par dievu pauda tieši dejojot,” pastāstīja draudzes mācītājs Danilo delos Reijess.

Kamēr vieni pāri te ierodas cerībā tikt pie bērna, citi atved savus bērnus, lai pateiktos Dievam par tiem.

Rituālajā dejā piedalās gan vietējie iedzīvotāji, gan ārzemnieki, kas, vīlušies tradicionālajos apaugļošanas veidos un medicīnā, šeit meklē pēdējo cerību.

Tims un Lena Peileri, kas jau 11 gadus veltīgi mēģinājuši tikt pie bērna, arī piedalījās Svētā Paskāla auglības dejā.

“Mēs izmēģinājām zinātni, medicīniskās procedūras, un mums taču nav aizliegts piedalīties šajā rituālā, tādēļ izmēģināsim arī to,” sacīja Tims Peilers.

“Mums ir sajūta, ka ir simtprocentīga iespēja. Ceru, ka Svētais Paskāls piepildīs mūsu vēlēšanos,” piebilda Lena.

Četrus mēnešus pēc piedalīšanās dejā Riveru ģimenē piedzima bērns. Kopš tā laikā Mišela Rivera un viņas vīrs Ariels katru gadu piedalās šajās svinībās, lai pateiktos Dievam par bērnu.

“Medicīna ir dārga. Taču šeit nav jātērē ne kapeikas, nav jārij nekādas zāles. Cilvēki vienkārši dejo un lūdzas. Nav jāiegulda nekādu pūļu, turklāt tu saņem svētību,” teica Ariels Rivera.

Kristieši sastāda vairāk nekā 90% no 88,57 miljoniem Filipīnu iedzīvotāju.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.