312. Kas tad ir "vecais cilvēks"?


Uzdīgst Jēzus laika dateļpalma

Izraēlas pētnieki tai devuši nosaukumu “Methusalem“: pirms pieciem gadiem viņiem izdevās kādu izmirušu dateļpalmu atmodināt jaunai dzīvei. Viņi panāca, ka izdīgst sēkla no Jēzus Kristus laikiem.

Stāds augot vareni un esot jau divus metrus liels, paziņoja dabas medicīnas pētniecības centra direktors. Dateles esot atrastas sešdesmitajos gados arheoloģiskajos izrakumos Masadas pilī, Heroda Lielā cietoksnī.

Četrus gadu desmitus tās atradušās arheoloģiskajā kolekcijā, līdz zinātnieki vienu no tām iestādīja, un tā pēc astoņiem mēnešiem izdīga, bet citas divas tika izmantotas, lai ar radiokarbinada metodi noteiktu to vecumu.

Šis ir unikāls gadījums, jo sēklas ļoti reti var būt dīgstspējīgas tik ilgi. Dateļpalma no 2000 gadu senas sēklas ir uzstādījusi savdabīgu rekordu. Tā ir pārspējusi lotosu, kuru no 1300 vecas sēklas izaudzējis ASV botāniķis Jans Šens Millers.

Svētās zemes dateles antīkajos laikos tika uzskatītas par īpaši saldām. Daži vēsturnieki uzskata, ka ar apsolītās zemes medu, kur “piens un medus tek”, ir domāts dateļu sīrups.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.