253. Vai esi drošs, ka arī tu tiksi debesīs?


Leļļu teātrī – stāsts par radīšanu

Kopš augusta beigām, piedzīvojot pirmizrādi festivāla “Homo alibi” laikā, Latvijas Leļļu teātrī skatāma režisores Santas Didžus veidota izrāde par 1.Mozus grāmatā lasāmo pasaules radīšanas stāstu – “7dienas. Genesis”.

Režisore stāsta, ka izrādes ideja viņai radusies, kopā ar četrgadīgo meitu Emīliju braucot mašīnā un mēģinot atbildēt uz viņas uzdoto jautājumu: “Mammu, vai Dieviņš mūs pirmos nolika uz zemes? Un kam pieder pasaule?”

Izrāde veidota kā gaismu, ēnu, mūzikas un skaņu rotaļa – tā līdzinās multiplikācijas filmai, jo skatītājs darbību vēro savdabīgā ekrānā, kurā redzamās bildes papildina mūzika un balss.

“7dienas. Genesis” ir Santas Didžus maģistra darbs Latvijas Kultūras akadēmijā. Izrāde bija eksperiments gan pašai Santai Didžus, gan aktieriem, jo ne Latvijas Leļļu teātrī, ne arī kādā citā teātrī Latvijā ēnu teātra žanrā veidotu darbu līdz šim vēl nav bijis. Izrādes tapšanā piedalījās arī tādi profesionāli speciālisti kā scenogrāfs Gints Gabrāns un gaismu mākslinieks Egils Kupčs. Mūzikas autors ir jaunais komponists Kristaps Pētersons. Lomās: Pēteris Šogolovs, Edgars Lipors, Dace Vītola, Laila Kirmuška un Renārs Ploksts, “aizkadra” balss – Kaspars Znotiņš.

Režisore atzina, ka bijusi priecīga, ka varējusi izmantot Bībeles tekstus, kuros rakstīts par pasaules radīšanu septiņās dienās: “Sapratu, ka tieši par to vēlos stāstīt, jo šī secība ir bijusi ļoti noteikta un sakārtota, turklāt ļoti svarīgi ir to neizjaukt.”

Tuvākās “7dienas. Genesis” izrādes Leļļu teātrī būs 3.oktobrī un 18.oktobrī.

Birkas: , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.