222. Ko nozīmē, ka Draudze ir pastāvīga?


Lego baznīca

Mācītājs Stjuarts Dornfelds, precējies, divu meitu tēvs no vairāk nekā 12 000 lego klucīšu izveidojis Emanuel Lutheran baznīcas modeli, kurā reālajiem elementiem pievienoti arī dīvaini elementi, kā betmobīlis stāvvietā.


Baznīcas modeļa iekšpusē ievietoti pazīstami rotaļu tēli – Betmens, Indiana Džonss, Sūklis Bobs un citi.

Dornfeldu iedvesmojusi lego mākslinieka Natana Savajas izstāde Epltonas Bērnu muzejā, ko viņš redzējis iepriekšējā gadā. “Es meklēju pārmaiņas un vēlējos uzcelt kaut ko no dzīves,” Dornfelds sacīja.

Vairāk nekā pusgadu, pavadot divas līdz trīs stundas nedēļā, no lego klucīšiem viņš radījis 134 gadus vecās baznīcas modeli, kas līdzinās reālajam: tas ir 69 cm augsts, 1,22 m garš un 43 cm plats, tajā ir 30 soli, 15 logi ar vitrāžām, ērģeles un divas klavieres. Altārī ir miniatūrs degošs svečturis, savukārt mācītājs valkā no baltas zeķes gatavotu tērpu.

Dornfelds daudz laika pavadījis, atveidojot zvanu torni, jo tas draudzei ir vēsturiski nozīmīgs. “Tur ir zvans ar virvi, un tas darbojas,” viņš apgalvoja.

Mācītājs Dornfelds arī pieminēja, ka darbs pie projekta palīdzējis mazināt stresu, jo viņš juties cieši iesaistīts draudzes dzīvē: “Tas deva man mieru un sagādāja citiem prieku.”

Modelis tika izstādīts aptuveni mēnesi. Draudzes locekļi ļoti atzinīgi izteikušies gan par modeli, gan par mācītāja darbu draudzē.

Birkas:Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.