248. Kāpēc tu tici, ka ir mūžīgā dzīvošana?


Kristietības summa

Ne reliģija dara mūs labus Dieva priekšā, bet gan vienīgi Dievs mūs dara labus, tas ir atkarīgs no Viņa veikuma. Tā priekšā zūd visas mūsu prasības.


Zem Dieva tiesas atrodas gan kultūra, gan reliģija. Mūsu tikumības un mūsu reliģijas motīvi ir atmaskoti, mēs gribējām būt Kungi par mūžīgo un nu mēs esam vergi. Paliek tikai viena glābšana: Dieva ceļš, kas ir žēlastība.

Ne reliģija, bet atklāsme, žēlastība, mīlestība, ne ceļš pie Dieva, bet Dieva ceļš pie cilvēkiem, tā ir kristietības summa. Šeit ir lielā vilšanās un vēl lielāka cerība.

Mūsu nopelni, mūsu lepnums, mūsu gods, ar to ir cauri. Bet sākas Dieva žēlastība, Dieva slava, Dieva gods. Ne mūsu reliģija, un arī ne kristīgā reliģija! – bet Dieva žēlastība, tā ir visas kristietības vēsts.

Ne mūsu izstieptā ubaga roka, bet tas, ar ko Dievs to piepilda, tas ir svarīgi, un tas vispār nenozīmē vispirms mūs un mūsu darbus, bet gan vispirms Dievu un Viņa darbu. Mūsu darbu tikai tik tālu, cik tie atbrīvo vietu Dieva darbam, tik tālu, lai tie Dieva žēlastībai ļautu būt žēlastībai.

Mūsu cerība nebalstās mūsos, bet Dievā. Bet kur gan būtu vieta, kur tā balstītos drošāk kā Dievā.

Birkas: , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.