Ieskaties

6 komentāri par “Katram sava mācītājmuiža

 1. Bet, ko darīt ar šiem daudzajiem īpašumiem? Draudzes tāpat tos nevar uzturēt. Labi, ja mācītājam minimālo algu var samaksāt. Ap pusmiljona luterāņu esot Latvijā saka statistika, oficiāli kaut kur 10 reizes mazāk, kas iemaksā ikgadējo nodevu, reāli baznīcēni 3 reizes mazāk, t.i. ap 15 000. Tas pat nav 1% no visas zemītes.

  Un Dievnami parādīsies pārdošanā. Ar ko mēs esam sliktāki par Eiropu?

 2. pārdod “Mācītājmuižu”, kas darba ļaudīm draudzīgas varas laikā sadalīta 10 dzīvokļos, kopā ar visiem bijušā kolhoza iedzīvotājiem..

  ir iespēja kļūt par namīpašnieku!! :) Lepni, vai ne? :)

  Robi, 10 dzīvokļus ar iespējams kādiem 25 iedzīvotājiem piedevā (t.i., bez papildus maksas) par 14 000 eiro!!! Kļūsti par rentnieku, naudiņa plūst, zelta laiki!!

 3. Esmu dzirdējis, ka nabadzīgajām lauku draudzēm, kas knapi var samaksāt mācītājam ceļa naudu, labākie īpašumi jānodod pastorāta ziņā, kas īpašumu pārdod un naudiņu ieskaita LELB kopējā kasē. Līdz ar to nabadzīgā lauku draudzīte paliek vēl nabagāka, kaut arī labprāt gribētu pārdod meža ielociņu par pārsimts tūkstošiem un nopirkt mācītājam limuzīnu.

  Ar cieņu,
  gviclo

 4. Pēdējā Svētdienas Rītā LELB grāmatvedis pukojās, ka draudzes šmaucas ar ziedojumiem tos nosaucot par mērķa ziedojumiem no kuriem nav jāmaksā 1/10 daļa LELB, bet neminēja obligāto, lai paliktu draudzē, ziedojumu. Esot tādas draudzes kurās kolekte apaļa nulle. Ja tā ir vienīgā iespēja mācītāja uzturēšanai, tad tam LELB grāmatvedim būtu nopietni jāpārdomā savu palikšanu amatā. Pavisam slikti, ja īpašumu pārdošana (Gvido teiktais) galu savilkšanai ir pēdējais līdzeklis.
  Manas draudzes atskaitēs redzams, ka mērķa ziedojumi ir 2 reizes lielāki nekā kolektes. Nebiju tam pievērsis uzmanību, bet izskatās aizdomīgi. Tomēr tieši atbalsta citas draudzes.
  Būtu ļoti jauki redzēt LELB detalizētu bilanci.

  Kāpēc rodas nabadzīgas draudzes? Vai draudzes gans ir vainīgs? Parasti cilvēku apkārtnē kā jūra. Vai paši nealkst, vai neviens nepasniedz Dieva vārdu.
  Arī šodien draudzē pamanīju, ka jauniešiem Rīgas skriešanas maratons bija svarīgāks par Vasarsvētku dienu.

Atbildēt