258. Par ko mēs varam lūgties un ko mums vajag lūgt?


Jūrnieku baznīca

Arhitekts Penti Kareoja ir autors unikālai būvei Helsinkos. Tā ir jaunā osta, kuras kompleksā ietilpst arī Seafarers Centrē – jūrnieku baznīca, kuras modernā arhitektūrā iezīmējas uz biroju un konteineru kompleksa fona.


Tā ir ekumēniska baznīca, ko veido triju konfesiju – luterāņu, katoļu un pareizticīgo – sadarbības modelis. Projektu materiāli atbalstījušas dažādas organizācijas – gan kristīgās, gan valstiskās, gan nevalstiskas. Baznīca ir atvērta dažādu mērķa grupu vajadzībām – jūrniekiem, kuģu apkalpēm, tālo reisu šoferiem, transporta darbiniekiem un citiem.

Nordše ostas jūrnieku baznīca sadarbojas ar 600 baznīcām dažādās pasaules ostās, kas ietilpst pasaules Jūrnieku baznīcu tiklā, un šeit apgrozās dažādu tautību cilvēki. Pagaidām gan aktuāls ir transporta jautājums. Tā kā ostas teritorijā nedrīkst brīvi pārvietoties, jāizmanto īpašs autobuss, kas izmaksa dārgi – 40 eiro turp un atpakaļ. Tāpēc Jūrnieku baznīca, cerot uz šā jautājuma labāku noregulēšanu, pagaidām cilvēku nogādāšanai no kuģa līdz baznīcai izmanto tai piederošu mikroautobusu.

Birkas: , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.