134. Kādās divas daļās varam iedalīt grēku?


Jauni noteikumi laulību slēgšanai baznīcā

Anglikāņu baznīca paziņojusi, ka ieviesīs rūpīgāku laulību pieteikumu pārbaudi, tādā veidā mēģinot novērst fiktīvu laulību slēgšanu.


Jaunie noteikumi paredz, ka pāriem būs jāpiesakās atļaujai laulāties, ja līgava vai līgavainis nav no Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm.

Garīdzniekiem būs jāziņo, tiklīdz radīsies kaut mazākās šaubas, ka laulība tiek slēgta, lai nelegālie imigranti iegūtu likumīgas tiesības uzturēties Lielbritānijā.

Jaunajās Anglikāņu baznīcas vadlīnijās arī noteikts, ka gadījumā, ja sieviete vai vīrietis ir no ārpus Eiropas esošām valstīm, garīdzniekiem nav jāievēro tradicionālā kārtība – jaunā pāra uzsaukšana baznīcā. Tā vietā pāriem ir jāpiesakās “kopīgai atļaujai”, kur abiem ar zvērestu rakstiski jāapliecina patiesie nodomi laulāties.

Anglikāņu baznīca šos noteikumus izstrādājusi pēc tam, kad uz četriem gadiem cietumā tika notiesāts 61 gadu vecais vikārs Alekss Brauns, kurš četru gadu laikā Svētā Pētera un Pāvila baznīcā Sentleonardsā Austrumsaseksas grāfistē vadījis vairāk nekā 360 viltus laulību ceremoniju.

Lai novērstu draudzes locekļu aizdomas, pāri dievkalpojumos nav uzsaukti, laulību ceremonijas rīkotas netipiskos laikos un tajās nav piedalījušies tradicionālie ceremoniju dalībnieki, kā, piemēram, ērģelnieki.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.