12. Kādās divās grupās Katehisms sadala desmit baušļus?


Fiziski ietekmē garīgu personu

Kā ziņo PATIESI!, Itālijā tiek slēgts kāds klosteris, jo pēdējās trīs tajā atlikušās mūķenes savā starpā sakāvušās. Pēc kautiņa Bari pilsētas svētās Klāras klostera priekšniece pat nonākusi slimnīcā ar saskrāpētu seju. Tagad iejaucies vietējais arhibīskaps un lūdzis Vatikānam atļauju klosteri slēgt.

Tomēr māsa Liliāna, kas tagad palikusi klosterī viena pati, izteikusies, ka viņa nemaz nedomā pamest klosteri, kas jau 44 gadus ir viņas mājas. Svētās Klāras ordeņa, kas agrāk bija pazīstams kā Nabadzīgo dāmu ordenis, mūķenes tiek uzskatītas par visaskētiskākajām no visām Romas katoļu baznīcas ordeņu mūķenēm. Viņas savu dzīvi pilnībā veltījušas lūgšanām, grēku nožēlošanai un klusai apcerei.

Taču māsas Annamarija un Džanbatista apgalvo, ka klostera priekšnieces paradumi viņas noveduši līdz ārprātam. Viņas tik ļoti sadusmojušās, ka vasarā pēkšņi uzbrukušas māsai Liliānai, saskrāpējušas viņas seju un nogrūdušas viņu zemē. Abas mūķenes tagad pārcēlušās uz blakus esošo klosteri, pametot māsu Liliānu vienu pašu iebarikadējušos ēkā.

Arhibīskaps Džovanni Batista Pikjerri aizrakstījis vēstuli Vatikānam, lūgdams atļauju klosteri slēgt. Tomēr māsa Liliāna negrasās padoties bez cīņas. Četrdesmit četru gadu laikā viņa ne reizi nav pametusi klosteri un ir aizrakstījusi pāvestam, ka to darīs tikai tad, kad Dievs būšot lēmis, ka ir laiks aiziet.

Birkas: , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.