277. Kas ir dienišķā maize?


Pasaulē pirmais mūķeņu skaistumkonkurss

Itāliešu mācītājs, kurš plānoja organizēt pirmo mūķeņu skaistumkonkursu, pēc saņemtajām sūdzībām nolēmis atteikties no savas idejas.

Modragones diecēzes mācītājs Antonio Rundži gribēja organizēt konkursu “Mis māsa Itālija” (“Miss Sister Italy”), lai mainītu stereotipu par mūķenēm kā vecām un skumjām sievietēm.

Konkurss notiktu internetā, un iesūtītās mūķeņu fotogrāfijas Rundži vēlējās ievietot savā interneta dienasgrāmatā, taču pārdomāja pēc tam, kad vietējās garīdzniecības amatpersonas pauda savu neapmierinātību ar mācītāja iniciatīvu.

“Mani priekšnieki nebija apmierināti,” atzina tēvs Rundži. “Vietējais bīskaps par to nebija priecīgs, taču viņš mani nesaprata.”

“Tas tika interpretēts kā drīzāk ķermenisks pasākums. Protams, neviens nesaka, ka mūķenes nedrīkst būt skaistas, taču es biju ar to domājis kaut ko daudz pilnīgāku,” viņš paskaidroja.

Rundži uzstāj, ka nekad nav vēlējies, lai mūķenes kā modeles staigātu pa mēli, un vēlējies tikai uzsvērt, ka “mūķenes, pirmkārt, ir sievietes un skaistums ir Dieva dāvana”.

Viņš sacīja, ka vēlējies parādīt labos darbus, ko mūķenes dara, īpaši izglītībā un veselības aprūpē, lai palielinātu interesi par reliģisko aicinājumu un pievienošanos baznīcai.

“Mums ir jāpiesaista vairāk uzmanības mūķenēm, kuras sabiedrība bieži novērtē par zemu,” savā dienasgrāmatā rakstīja Rundži.

Birkas: , , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Pasaulē pirmais mūķeņu skaistumkonkurss”

  1. gviclo:


    Varbūt tēvs Rundži vēlējās atrast citu pielietojumu mūķenēm, jo viņām kā sievietēm ir arī citas Dieva dāvanas un aicininājumi.

    Piemēram, reformācijas laikā, Luters aicināja mūķenes iziet pie vīra un būt krietnām namamātēm, jo pestīšanu ar mūķenes kalpošanu nopelnīt nevar, turpretim Bībelē tiek cildinātas krietnas sievas. [sk.Sal.pam.31:10-31]

    Tās bija manas pesonīgās domas.

    gvicloLasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.