Ieskaties

2 komentāri par “Ecclesiola in ecclesia – kopība un atšķirtība

 1. Slenskas skolnieki!! :)

  Šīs pasaules laikā neizbēgami norisinās cīnīšanās starp patieso un nepatieso Baznīcu, un tā notiek pašā Baznīcā. Šī cīņa tāpēc visnotaļ ir Baznīcas pastāvēšanas zīme, ja arī mēs to bieži neieraugām vai arī to nepavisam negribam. Visu kristiešu un Baznīcu vienotība mums šajā pasaules laikā katrā ziņā nav apsolīta.

  Zināms sajukums rodas (arī autors (vai tulkotājs) pats šeit neievieš skaidrību līdz galam), kad baznīca ar mazo burtu, piem., RKB, LELB, KLB, tiek rakstīta ar lielo burtu kā Baznīca (ar lielo būtu rakstāma tikai Kristus Baznīca jeb Kristum ticīgie visā pasaulē un laikos).

  Piem., pirmajā teikumā, manuprāt, pirmā baznīca ir ar lielo burtu, bet otrā ar mazo, otrā teikumā atkal ar lielo, bet pēdējā teikumā ar mazo.

  baznīcas pasaulē tāpat ir daudz. Bet sajaucot b ar B, tiek panākta ideja, ka cīņai ir jābūt iekš baznīcas, t.i., tev ir jāpaliek Baznīcā, kaut arī kā autors raksta: darbojoties Dieva vārdam, vienmēr norisinās arī nošķiršanās — vai mēs to gribam, vai ne.

  Tomēr palikšana Baznīcā NAV saistīta ar palikšanu RKB, LELB vai KLB (vai kur citur), tas ir, baznīcā ar mazo burtu, bet gan ar palikšanu ticībā uz Jēzu Kristu.

  Autors arī piemin nošķiršanās dažādas izpausmes un veidus. Vienā gadījumā, nošķiries, bet neaizej no mātes baznīcas un mātes baznīca tevi neizslēdz, otrā – nošķiries un pats aizej no mātes baznīcas, trešā – nošķiries un mātes baznīca tevi pašu izmet. Lai neskaidrība būtu vēl lielāka gan otrā, gan trešā gadījumā pareizāku ticību apliecinošie ne tikai paši var aiziet, bet nepatiesie var izgrūst pareizākos, vai arī nepatiesie var aiziet no pareizākajiem… utt.

  Rezultāts ir: kiš-miš ar rozīnēm :)

 2. Nu ja, par cik daudzu nepamatotu
  (jo cilvēcīgās atškirības vienmēr var piemeklēt pēc vajadzības)
  nošķiršanos jeana Rezultāts ir: kiš-miš ar rozīnēm :),
  kā tas labi redzams nesenā Latvijas luterāņu baznīcas vēsturē,
  Dieva Vārds pamudina labticīgos lieki nepostīt Kristus miesu un atjaunot
  sadraudzību
  uz elementāras ATA atzītās vienprātības evaņģēlijā un sakramentos,
  pamata.

Atbildēt