63. Kad mēs godājam vecākus?


Baznīca pret agresīvajiem braucējiem

Polijas katoļu baznīca visas valsts mērogā organizē īpašu divu dienu programmu, kuras laikā autovadītāji noslēgtībā varēs pārdomāt savu izturēšanos, esot pie auto stūres. Papildus tam notiks lūgšana dienu, kurā aizlūgs par valsts autovadītājiem, mēģinot likt lietā kristīgo garu, lai novērstu agresivitāti, atrodoties pie stūres.


Agresīva un neprofesionāla auto vadīšana ir viens no iemesliem augstajai mirstībai uz Polijas ceļiem, kas ir viens no sliktākajiem rādītājiem attīstītajā pasaulē.

Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas paspārnē esošā Starptautiskā transporta foruma 2009.gadā veiktā pētījumā tika konstatēts, ka Polijā ceļu negadījumos bojā iet 12 cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju. Salīdzinājumam, Apvienotajā Karalistē, neskatoties uz lielāku automobiļu skaitu un sarežģītāku ceļu sistēmu, šis rādītājs ir tikai 3,9.

“Daudzi no mums, vadot auto, izturas kā pagāni,” sacīja tēvs Marjans Midura. “Pat, ja mēs karinām rožukroņus, vadājam svēto attēlus un uz mūsu automašīnām ir agrīnais kristietības simbols – zivs, mēs necienām citus auto vadītājus.”

Priesteri arī lūgs cilvēkus izvairīties no auto vadīšanas alkohola reibumā, kas ir vēl viens augstos mirstības rādītājus veicinošs faktors.

Nozīmīgu kristiešu svētku laikā baznīcas pārstāvji regulāri uzsver drošas braukšanas ētisko nozīmību. Senāk garīdznieki pat pavadīja ceļu policiju, lai katram sodītajam autobraucējam pastāstītu par kristīgās ticības morālo būtību.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.