43. Kas ir svētās atpūtas dienas svētīšana?


Atrasts Jēzus slepkavas gredzens

Nesen ar īpašu tehnoloģiju palīdzību noskaidrots, ka pirms 50 gadiem Herodiona pakalna izrakumos bija atrasts Jēzus slepkavas gredzens.

Atrasts Jēzus slepkavas gredzens

gredzens ar uzrakstu Pilāts

Uz gredzena ir izlasāms uzraksts grieķu valodā ΠΙΛΆΤΟΣ. Šie burti atrodas ielokā apkārt vīna trauka attēlam.

Jeruzalemes Ebreju Universitātes profesors Danijs Švarcs stāsta, ka Pilāts bija rets vārds Izraēlā: “Es nezinu nevienu citu Pilātu no šī laika perioda. Gredzens nozīmē, ka šī persona bijusi bagāta un ar īpašu statusu sabiedrībā.”

Šis ir zīmoggredzens, ļoti ierasta lieta senos laikos, ko izmantoja, lai aizzīmogotu vēstules un lai apzīmogotu oficiālos dokumentus, izmantojot izkausētu vasku.

Pilāts bija piektais prefekts Jūdejas provincē, kas kalpoja imperatoram Tibērijam no 26. līdz 36. gadam.

Līdz pat pagājušā gadsimta vidum Bībeles kritiķi uzskatīja, ka Poncijs Pilāts ir kristiešu izdomāts personāžs, jo nebija atrasts neviens artefakts, kas liecinātu par viņu. Pilnīgi visi dokumenti, kur viņš varētu būt pieminēts vai kurus viņš pats parakstījis ir pazuduši.

1961. gadā Cēzarejas sporta stadiona drupās atrada kaļķakmens plāksni ar uzrakstu, kas ietvēra vārdus “Poncijs Pilāts, Jūdejas prefekts”. Šis bronzas gredzens ir otrais atrastais artefakts, kas liecina par cilvēku, kas sodīja ar nāvi mūsu Kungu un Pestītāju Jēzu Kristu.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.