Skip to content
5. decembris, 2025
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • RSS

e – BAZNĪCA ✞

Grēka alga ir nāve, bet Dieva balva ir mūžīga dzīvība Kristū Jēzū, mūsu Kungā.

Primary Menu
  • e-kontakti
  • e-projekts
  • e-ARHĪVS
  • e-POLEMIKA
  • e-BĪBELE
  • e-BĻJ
  • E-LTA
  • e-AFIŠA

28. Par ko Dievs runā otrajā bauslī?

  • Sākums
  • Grēcīgā miesa, pasaule un velns
  • e-refleksijas

Grēcīgā miesa, pasaule un velns

Indrex
Noklausies šo e-publikāciju

Dievišķais priekšraksts un brīdinājums – “Tai dienā, kad tu ēdīsi no tā, tu mirdams mirsi” (1.Moz.2:17) piepildījās, tiklīdz Ieva uzlūkoja augli, un tas viņai šķita iekārojams. Līdz ar to pasaulē ienāca grēks un nāve – garīgā nāve un tās sekas – laicīgā un mūžīgā nāve.

grēcīgā miesa, pasaule un velns


Kopš šī brīža tas tiek nodots no vecākiem uz bērniem, kā mums to māca Raksti – “..viena cilvēka pārkāpuma dēļ pār visiem nākusi pazudināšana.. ar viena cilvēka nepaklausību neskaitāmi kļuvuši grēcinieki..” (Rom.5:18-19), jo “vainas apziņā es esmu dzemdināts, un grēkos māte mani ir ieņēmusi” (Ps.51:7), un Dievs, būdams taisns, pamatoti pieskaita Ādama un Ievas vainu visiem pēcnācējiem – “jo visi viņi ir grēkojuši” (Rom.5:12).

“Kas no miesas dzimis, ir miesa” (Jņ.3:6). Iedzimtā samaitātība tiek nodota dabiskās dzemdināšanas ceļā. Vienīgi Kristus, ticis ieņemts no Svētā Gara jaunavas klēpī (Lk.1:35), ir šīs pilnīgās un šausminošās cilvēka dabas un visu viņa spēju samaitātības un izvirtības neskarts. Tomēr šādu bezvainīgo ieņemšanu nevar attiecināt uz Viņa māti Mariju, kas dzimusi parastajā, dabiskajā veidā – tās atzīšana par grēka neskartu 1854.gadā vēlreiz apliecina, ka Romas baznīca ir organizācija, kas dzīvo no savām iedomām, bet ne no Rakstu vārda.

Zaudējis sākotnējo, dievišķo godību, kas līdz ar ļaunā nepazīšanu un spēju ticēt Dievam arī veidoja Dieva tēlu un līdzību, kura radīšanas aktā bija tam tikusi dota, cilvēks kļuva grēka vergs (Jņ.8:4). Grēks tagad kļuva viņa saimnieks, viņa noteicējs, viņa gribas paudējs. Nokļuvis pilnīgā garīgā tumsā, cilvēks ir tik apmāts, ka uzskata Evaņģēliju par ģeķību (1.Kor.2:14), bet Bauslību, kas viņu apsūdz un nolād (Gal.3:10-12) – par savu patieso pestīšanas ceļu.

Un tomēr, dabiskā cilvēka griba – “Tā neklausa Dieva Bauslībai, jo tā to nespēj” (Rom.8:7). Cilvēks, nomainījis Dieva tēlu un līdzību pret iekāri, pēc savas dabas un klausot savai gribai, izvēlas piederēt Sātanam (Jņ.8:44). No Dieva viedokļa to nevar klasificēt savādāk kā vien, ka cilvēks savos grēkos ir nedzīvs jeb gluži vienkārši – miris (Ef.2:1-5; Kol.2:13). Tādējādi cilvēks visu savu aktīvo gribu vērš pret Dievu, kas arī ir viņa galvenais, smagākais grēks – un visu citu grēku sakne.

“Grēka alga ir nāve” (Rom.6:23) – to saprotot gribas kopā ar apustuli Pāvilu izsaukties – “Es nožēlojamais cilvēks! Kas mani izraus no šīs nāvei lemtās miesas?” (Rom.7:24).

Bet ja Dieva taisnums paredz pielīdzināt Ādama vainu visiem viņa pēcnācējiem, tad Viņa žēlastība un mīlestība (Rom.5:16) paredz arī pestīšanu attiecināt uz visiem, kas tic (Rom.5:18).

Lielais, dievišķais mīlestības brīnums – Kristus par mums mira laikā, kad mēs, savukārt, bijām miruši dzīvībai, grēka verdzībā apzināti noraidot un nievājot Dievu (Rom.5;8; 6:20). Vai var būt vēl lielāka mīlestība kā tā, kas liek mirt, lai izglābtu savu ienaidnieku?

Tēmas: bezvainīgā ieņemšana garīga nāve grēcīgā miesa grēks iedzimtais grēks mīlestības brīnums pasaule velns

Continue Reading

« Viens par visiem un visi Vienā
Kristoloģiski norobežojumi »
                       

Ieskaties

Herders un citi I
Par baznīcas brīvību
Izlūgties sev Dieva prātu
Krīzes pasaulē un Dieva tiesa

Atbildēt Atcelt atbildi

Lai komentētu, jums jāpiesakās sistēmā.

  • Aktuālākie
  • Komentētākie
  • Atradums vēlreiz apliecina Bībeles vēsturisko precizitāti Atradums vēlreiz apliecina Bībeles vēsturisko precizitāti
    • e-ziņas

    Atradums vēlreiz apliecina Bībeles vēsturisko precizitāti

  • Atvēlēt vietu Dievam Atvēlēt vietu Dievam
    • e-refleksijas

    Atvēlēt vietu Dievam

  • Jaunpiedzimšanas notikums Jaunpiedzimšanas notikums
    • e-refleksijas

    Jaunpiedzimšanas notikums

  • Nest vislielāko gaismu Nest vislielāko gaismu
    • e-video

    Nest vislielāko gaismu

  • Upurēt dēlu Upurēt dēlu
    • e-apceres

    Upurēt dēlu

  • Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem
    • e-refleksijas

    Ieteikumi LELB Satversmes Preambulas grozījumiem

  • Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”
    • e-ziņas

    Doma baznīcā saimnieko “Jaunā Paaudze”

  • Kas ir Svētais Gars?
    • e-mācība

    Kas ir Svētais Gars?

  • Nozīmīgs notikums
    • e-ziņas

    Nozīmīgs notikums

  • Tim Minchin: Pope Song
    • e-mūzika
    • e-video

    Tim Minchin: Pope Song

Atrodi

  • Bauslība un Evaņģēlijs
  • Baznīcas gada sprediķi vienuviet
  • Ilgi gaidītais latviešu sprediķu krājums
  • Lasāmviela ticības spēkam
  • Luteriskās ticības apliecības

Ienāc

  • Reģistrēties
  • Aizmirsi paroli

Līdzīgās e-publikācijas

  • Grēku nejūt vien grēkos mirušais
  • Viņa savējie
  • Visi kristieši ir vienlīdzīgi
  • Kristus nāve izpērk un atceļ viņu grēkus
  • Dieva Vārds tapa miesa
  • Lūgšana Kristus piedzimšanas svētkos
  • Miesa un Baznīca

Pēdējie komentāri

  • Janis Karklins: “grēcinieki..Labi, ja to saprotam”
  • gviclo: “Šīs pārdomas liek apdomāt to šauro un neredzamo robežu starp cilvēcīgo naidu un ambīcijām un starp dievišķo pavēli šķīsti sludināt.…”
  • e-firziķis: “Dzirdēju televīzijā dižputna Vanaga olas jaunizperētā arhivanckara čiepstēšanu, kas atgādināja repera Armanda parodēto gaišo misionāru draudzes garīgo skolotāju, kas pamatīgi…”
  • Janis Karklins: “Āmen!”
  • Roberto: “ņemot vērā paradigmu - jo mazāk zin, jo savās acīs gudrāks šķiet - tad visdrīzāk uzrastos daudz "gudro", kas zinātu…”

RSS e – POLEMIKA

  • Vai kremēt mirušo ir kristīga prakse?
  • Par LELB arhibīskapa kalpošanas laiku
  • Kāpēc "nomira" e-BAZNĪCAs forums?

RSS Dieva vārds katrai dienai

  • Atkl.21:6
    Es iztvīkušam došu no dzīvības ūdens avota bez maksas.

ilustrētā baznīca

Kunga tuvumā jāuzvedas klusi

Animācijas filma

e-BAZNĪCĀ

  • e-apceres
  • e-aptaujas
  • e-audio
  • e-bildes
  • e-intervijas
  • e-joki
  • e-lūgšanas
  • e-mācība
  • e-mūzika
  • e-paziņojumi
  • e-poēzija
  • e-raksti
  • e-refleksijas
  • e-sprediķi
  • e-video
  • e-ziņas

Tēmas

1. Mozus grāmatas skaidrojums animācijas filma ASV Bauslības un Evaņģēlija noslēpumi Bībele Bībeles mācības studijas Dienišķo lūgšanu gads Dienišķā maize Dieva Dēls Dieva likums Dieva mīlestība Dieva vārds Dieva Vārds katrai gada dienai Dieva žēlastība Dzīvības ceļš e-baznica.lv Es gribu dzīvot šīs dienas ar Tevi Gads kopa ar Dītrihu Bonhēferu grēku piedošana Ikdienas ar Pirmo Mozus grāmatu Ikdienas meditācijas Jēzus Kristus Kristība Kristīgā dogmatika Kristīgā dzīve kristīgā mācība kristīgā mūzika Kristīgās ētikas un morāles rokasgrāmata kristīgā ētika Lasāmviela ticības spēkam Lutera citāti lūgšana Mazā katehisma skaidrojums Mārtiņš Luters par lūgšanu Piecas minūtes kopā ar Luteru Pāvila vēstules galatiešiem skaidrojums Svētais Gars Svētais Vakarēdiens Svētie Raksti Svēto Rakstu apceres katrai dienai ticība ticības realitāte Tēvreize velns
  • Aleksandrs Bite
  • Dītrihs Bonhēfers
  • Mārtiņš Luters
  • Georgs Mancelis
  • Ilārs Plūme
  • Markku Särelä
  • Karls F. V. Valters
  • Hermanis Zasse
  • Draugiem
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • RSS
Pārpublicējot obligāti jānorāda atsauce. Visas tiesības patur :: e-BAZNICA :: © 2007-2025