41. Kā Jaunās Derības draudzei pienākas turēt trešo bausli?


Pasaulē – vairāk nekā 72 miljoni luterāņu

Ik gadu Pasaules luterāņu federācija (PLF) iepazīstina ar pagājušā gada statistiku, ziņojot par to, cik pasaulē kopumā un dažādās baznīcās ir luterāņu. Pagājušajā gadā luterāņu skaits ir pieaudzis par 0,2 procentiem līdz 72 miljoniem. Par šādu pieaugumu visvairāk var pateikties strauji augošajām draudzēm Āfrikā, Āzijā un Latīņamerikā. Turpretī Ziemeļamerikā un Eiropā luterāņu skaits ir samazinājies. PLF pašlaik pieder 140 baznīcas 79 valstīs.

Stabils pieaugums Āfrikā

Āfrikā PLF piederošo baznīcas locekļu skaits pieaudzis par 0,9 procentiem, sasniedzot skaitu 17,3 miljoni. Vislielākais pieaugums šajā kontinentā bijis Kenijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, tai pieder 100 000 kristiešu.

Vislielākā Āfrikas baznīca – Etiopijas evaņģēliski luteriskā baznīca – pieaugusi par 2,9 procentiem, tagad tai pieder 5 miljoni cilvēku. Tagad tā pēc Zviedrijas evaņģēliski luteriskās baznīcas ir otrā lielākā baznīca pasaulē.

ĀZIJA: PLUS TRĪS PROCENTI

Āzijā luterāņu skaits PLF piederošajās baznīcās pieaudzis par 3,3 procentiem līdz 8,6 miljoniem. Baznīcās, kas nepieder PLF, tas ir 30,3 procenti un sasniedzis 183 tūkstošus. Lielākā luteriskā baznīca Āzijā ir protestantiski kristīgā Batakas baznīca Indonēzijā, kurai pieder četri miljoni draudzes locekļu, un pieaugums bijis 6,7 procenti. Bet visstraujākais pieaugums Āzijā bijis Labā Samarieša evaņģēliski luteriskajā baznīcā Indijā, kur pagājušajā gadā notikusi pārstrukturizācija un pievienojušās daudzas jaunas draudzes. Šī baznīca nepieder Pasaules luterāņu federācijai.

PIEAUGUMS LATĪŅAMERIKĀ, KRITUMS ZIEMEĻAMERIKĀ

Šajā reģionā lielākā baznīca atrodas Brazīlijā – tās locekļu skaits pieaudzis par diviem procentiem, sasniedzot 717 tūkstošus. PLF nepiederošā Brazīlijas evaņģēliski luteriskā baznīca augusi par 1,4 procentu. Tai pieder 233 tūkstoši draudzes locekļu. Ziemeļamerikā luterāņu skaits ir samazinājies par 1,4 procentu.

EIROPĀ – MĪNUS

Luterāņu skaits Eiropā pagājušajā gadā atkal ir samazinājies – par 0,6 procentiem. PLF baznīcām Eiropā tagad pieder 37 miljoni kristiešu. Pasaulē lielākajā – Zviedrijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā draudzes locekļu skaits samazinājies par 1,1 procentu. Tagad šai baznīcai pieder 6,8 miljoni luterāņu. Vislielākais draudzes locekļu skaita samazinājums ir bijis Francijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kurai tagad pieder 10 tūkstoši kristieši, par 74 procentiem mazāk kā iepriekšējā gadā. Taču Eiropā ir arī baznīcas, kurās pieaug draudžu locekļu skaits, kā Krievijas evaņģēliski luteriskajā baznīcā un Augsburgas baznīcā Polijā. Valsts ar vislielāko luterāņu skaitu joprojām ir Vācija, kur dzīvo 12,5 miljoni luterāņu.Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

Viena atsauce par “Pasaulē – vairāk nekā 72 miljoni luterāņu”

  1. Mulders:


    tiem cipariem vaig pieliimeet klaat attieciigo regjionu dzimstiibas raadiitaajus, lai redzeetu objektiivo konvertaacijas apjomu…Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.