Ieskaties

21 komentāri par “Žoržs – spilgts pāvestiešu piemērs

 1. Žoržs ir ne tik daudz spilgts pāvestiešu (ja ar to domāta visa Romas katoļu baznīca), cik vienas kristiešu (jebkuras konfesijas) daļas piemērs, kas savas konfesijas mācību uzskata par vienīgo un augstāko autoritāti pasaulē un pret visiem citiem izturas ar naidu un nosodījumu.

  Tomēr jāteic, ka e-baznīca savos rakstos ir pietiekami piestrādājusi, lai vienai cilvēku kategorijai rastos negatīva nostāja pret šo interneta vietni. Šeit ticis publicēts ne mazums rakstu, kas par citām konfesijām runā teju tādā pašā tonī kā Žoržs ar e-pāvestu. Tāpēc reizēm ir svētīgi padomāt pašiem par savu attieksmi un šī nu ir viena no tādām reizēm.

 2. organist, tu tā kā būtu ārsts?

  paldies Ervīn, Tavi vārdi mani allaž iepriecina… [par toni gan nesapratu – kā Tu spēj no drukātiem burtiem izlobīt toni?]

  man šī sarakste raisīja tikai uz vienu pārdomu…

  tā visa jezga ap LELB un RKB tuvināšanās mēģinājumu un dialogiem par izpratni un pārpratumiem novēršanu galu galā novedīs pie tā, ka LELB pazaudēs to niecīgo un blāvo saikni ar luterismu, kas pieminēta LELB satversmes preambulā…

  Kāds ekumenisms ir tīkams pāvestiešiem? Kādu baznīcas vienību meklē Roma?

 3. Jebkurā gadījumā ir viena daļa draudžu, kuras stingri turās un turēsies pie patiesības. Taču sāku aizdomāties par Pāvila vārdiem – kur katrs turas pie tā vai cita cilvēka vārda. Taču nebij sākumā “Pāvilieši”, “Apollonieši” utt. Kādēļ gan Luterāņiem nesaukties par kristiešiem – oficiāli, es domāju. Tas taču netraucē mums vienmēr norādīt – kuri cilvēki ir bijuši patiesās mācības sludinātāji, pie kuras mēs turamies

 4. principaa piekriitu erviinam ar to noraadi, ka piestraadaats ir ne tikai e-rakstos, bet arii e-dialogos…

 5. Tipisks katoļu teikums – ”Man ir Katoliskās Baznīcas Katehisms un Svētie Raksti”. Tā viņi arī dzīvo – ar nemaldīgu pāvestu un cilvēku sarakstītu katehismu, neaizmirstot pielūgt savus elkus.

 6. Tipisks luterāņu teikums- “Man ir Vienprātības grāmata un Svētie Raksti”. Tā viņi dzīvo- ar nemaldīgu Lutera un cilvēku sarakstītu rakstu krājumu, neaizmirstot, ka viss ārpus tā ir elki.:)

 7. Robchik, shoreiz tu paarshaavi paar striipu un sevi izliki par pilniigu kjeemu! Pietam cilveeks epxliciiti tev paluudza gan netrauceet, gan nepubliceet privaatu saraksti publiski! Tu paarkaapi daudzas eetikas normas…
  Sorry, taa jau zemaa e-bazniicas projekta kvalitaate nokritaas par kaartu!

 8. Njāaa… atnāca draugs Mulders un uzrakstīja par “zemo” kvalitāti… labi apzinoties savu “augsto” kvantitāti, aizrakstot neskaitāmās interneta vietnes ar “augsti kvalitatīvo” verbālās nesaturēšanas augli…

  interesanti par, ko Tu, Mulder, strādā? vai Tavs darbadevējs zina, ko Tu dari darba laikā?

 9. Luterāņi vispirms min Bībeli. Ja Tu domā, ka katoļi dara tāpat, vari draugos piereģistrēties katoļi.lv domubiedru grupā un pats redzēsi, ka viņi atsaucas uz katehismu, nevis Bībeli. Un es neesmu dzirdējusi, ka Luteru kāds uzskata par nemaldīgu, turpretim pāvests pats sevi ir pasludinājis par nemaldīgu.

 10. Nu, ja žoržika atbilde bija sekojoša “Pirmo reizi es nelamāšos, bet lūgšu vairs nesūtīt man ielūgumu uz draudzību un vēl kaut kādu stulbu tekstu apakšā. Es esmu katolis un man luteriskās baznīcas patiesības nav nepieciešamas” , tas nozīmē ka ar pieklājību šim jaunajam cilvēkam ir zināmas problēmas.

  Redziet, viņš ( stulbi ) nelamāsies , ar to caur puķēm apliecinot, ka grib izlamāties, bet smalki. Dieva godinātājs…;-)

  E-baznīca ir visai ekscentrisks projekts- tas jāpatur prātā visiem Roberto kritiķiem un kā tāda arī jāvērtē.

 11. Robchik, neatkariigi no taa ko es daru vai nedaru, tu esi izdariijis cuuciibu! Elementaars fakts, ko nemaina Muldera kaut kaadi darbi vai nedarbi!

 12. Elementārs fakts, Mulder, kāda tev vispār daļa gar to, ko es daru/nedaru, tiec ar savu “kvalitatīvo” nesaturēšanu galā un tad izvērtē/pamāci citus pēc saviem ētikas kodeksiem…

  vienu dienu tu interesējies, kur pastudēt grieķeni, citu jau naski pamāci, ko – kas nozīmē.. kā sauc šādus ļaudis?

 13. Robchik, tas nav mans eetikas kodekss, bet gan eetikas kodekss kas ir adapteets Latvijas sabiedriibaa un tiek uzskatiits par normu vispaar visa Rietumu civilizaacijaa – bez sarunasbiedra piekrishanas, sarunas publiski netiek publiceetas… To arii aizsargaa visaadi likumi par privaataas dziives neaizskaramiibu, korespondences neaizksaramiibu u.c. lietas!

  Kaa jau teicu… tas ka es varbuut esmu afigennijs noziedznieks un man ir kaut kaada nesatureesahna, nemaina to, ka tu sevi un e-bazniicu izliec par apsmieklu un pretendeet uz jelkaadu cienju diez vai vari, jo pats taadu neizraadi nevienam, kas apriori nav tavas shaikas adepts!

 14. ak vai- nav arī vērts tai cūkai pērles birdināt priekšā–lai jau dzīvojas vien ar savu katehismu un saviem nesaprastajiem sv. rakstiem līdz kaujamai dienai…

 15. to puisi žoržu esmu redzējis effatā, ja nemaldos:) –nu ko- īpaši gudri gan vish nerīkojās- no jezuītiem uzslavu vis nedabūtu noteikti. mūsdienu pāvestiešiem jārīkojas citādi- jābūt ekumēniskiem,draudzīgiem, smaidīgiem , laipniem utt- ..tikai tā var iekarot ļaužu atzinību.
  ..interesanti:D– man taa vien grbas arī uzaicināt viņu draudzēties:DD …viš noteikti neko daudz par kalvīnistiem nezin:)

 16. “vienu dienu tu interesējies, kur pastudēt grieķeni, citu jau naski pamāci, ko – kas nozīmē.. ”
  ***
  gugugu… :)

 17. SARP CITU: “Pirmo reizi es nelamāšos, bet lūgšu vairs nesūtīt man ielūgumu uz draudzību un vēl kaut kādu stulbu tekstu apakšā.”
  ***
  a var ar to tekstu iepaziities? mosh tozhna stulbs bija? :D

 18. Mulder, kāds te sakars ar ētiku?
  Roberto atmaskoja nekauņu. Privātā sarakste?
  Ar privāto saraksti parasti saprot divu domubiedru draudzīgu apmainīšanos ar domām, ne nejēdzīgu atciršanu svešam cilvēkam, kas mēģina ar otru komunicēt.

 19. Roberto, piedod, bet, tā kā pazīstu Žoržu reālā dzīvē, nostāšos šoreiz viņa pusē…

  Nesaku neko patiesībā sliktu par ekumēnismu, taču nevajag ņemt un uzspiest savu viedokli. Un jā- šitais raksts bija pilnīgi un galīgi garām no tavas puses.

Atbildēt