350. Ko mūsu Kungs Jēzus Kristus ir noteicis, kad Viņš saka "To dariet, cikkārt jūs to dzerat, mani pieminēdami"?


Sods par homofobiskas demonstrācijas rīkošanu

Tiesa ASV trešdien pieņēma spriedumu, nosakot kādai šīs valsts baptistu baznīca maksāt 11 miljonu dolāru [5,5 miljonu latu] lielu soda naudu par homofobiskas demonstrācijas sarīkošanu Irākas karā krituša ASV karavīra bēru ceremonijas laikā. Piespriesto soda naudu izmaksās kā kompensāciju kritušā karavīra tēvam.

Kanzasas štatā bāzētā Vestboro baptistu baznīca ir radījusi garīgas ciešanas Albertam Snīderam, kuram viņa 20 gadus vecā dēla bēru laikā sarīkotā demonstrācija izraisījusi depresiju.

Demonstranti turējuši plakātus – “Paldies Dievam par karavīru nāvi” un “Pediņu armija”.

Apsūdzēto aizstāvis Džonatans Kacs uzsvēra, ka bēres ir publisks pasākums, un viņa aizstāvamo rīcību aizsargā vārda un reliģiskās izpausmes brīvības.

Tomēr zvērinātie lēma, ka baznīcas draudzes locekļiem Snīderam ir jāmaksā kompensācija par viņam izraisītajām garīgajām sāpēm un ciešanām, kā arī par viņa privātās dzīves tiesību aizskārumu.

Baznīcas pārstāvji tiesā apgalvoja, ka ASV armija zaudē karavīrus, jo valsts ir iecietīga pret homoseksuālistiem, tajā skaitā pret homoseksuālistiem bruņotajos spēkos. Tas ir izskaidrojums, kāpēc baznīca rīko protestus militāro bēru ceremoniju laikā.

Šī baptistu baznīca līdzīgus protestus ir rīkojusi vairāk nekā 30 000 reižu, bet šis ir pirmais gadījums, kad protestētājiem par savu rīcību jāatbild tiesas priekšā.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.