213. Kā Bībele attēlo šo Svētā Gara darbu?


Reliģiozie gājēji

Kā liecina Izraēlas zinātnieku veiktais pētījums, ticība Dievam dziļi reliģiskus cilvēkus padara daudz bīstamākus uz ielām, jo viņi bieži vien riskē, šķērsojot ielu.


Tika noskaidrotsi, ka dziļi ticīgie ebreji satiksmē sevi apdraud trīs reizes biežāk nekā viņu laicīgie kaimiņi. Zinātnieki uzskata, ka saistībā ar ticību augstākiem spēkiem viņi mēdz neievērot valstī ieviestos autoceļu drošības likumus, kā arī reliģiozi cilvēki uzņemas lielāku risku, jo viņi mazāk baidās no nāves.

Ramatganas universitātes profesore Tova Rozenblūma nolēma veikt šādu pētījumu, uzzinājusi par sūdzībām, ka reliģiozo ebreju apdzīvotajās vietās gājēji neievēro satiksmes noteikumus. “Autovadītāji, kas nonāk Bneibrakā, sūdzas, ka viņiem vajadzīgi septiņi acu pāri,” stāstīja profesore. “Cilvēki tur staigā pa ielām kā pa ietvēm.”

Zinātnieki aprēķinājuši, cik reižu gājējs neuzmanīgi šķērsoja ielu, gāja pa brauktuvi, nevis ietvi, šķērsoja ielu, nepaskatoties, vai nebrauc kāda automašīna, un veda pāri ielai bērnu, neturot viņu pie rokas. Noskaidrojās, ka reliģiozie ebreji satiksmes noteikumus pārkāpj trīs reizes biežāk nekā laicīgie iedzīvotāji.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.