223. Ko nozīme tas, ka Draudze ir viena?


Nepamatojamā Dieva mīlestība pret cilvēkiem

Iemesls Dieva mīlestībai pret cilvēkiem nav rodams cilvēkos, bet gan Dievā pašā. Pamats, kādēļ mēs drīkstam dzīvot kā reāli cilvēki un mīlēt reālos cilvēkus blakus mums, arī rodams vienīgi tajā, ka Dievs tapa cilvēks, neizskaidrojamajā Dieva mīlestībā pret cilvēkiem.

nepamatojamā Dieva mīlestība pret cilvēkiem

Ecce homo – raugait cilvēku, ko notiesājis Dievs! Vaidu un sāpju tēls. Tā izskatās pasaules izlīdzinātājs. Cilvēces grēks ir kritis uz Viņa, tas Viņu grūž kaunā un nāvē zem Dieva tiesas. Tik dārgi Dievam izmaksā izlīdzināšanās ar pasauli. Tikai ja Dievs pats izved tiesu pie sevis, var rasties miers starp Viņu un pasauli, starp cilvēku un cilvēku. Taču šīs tiesas, ciešanu un nāves noslēpums ir Dieva mīlestība pret pasauli, pret cilvēkiem.

Ko piedzīvoja Kristus, to Viņā piedzīvoja visi cilvēki. Dieva priekšā cilvēks var dzīvot vienīgi kā Viņa notiesātais, tikai krustā sistais cilvēks ir mierā ar Dievu. Cilvēks sevi atpazīst un atrod sevi krustā sistā tēlā. Cilvēces realitāte ir būt Dieva pieņemtam, notiesātam pie krusta un izlīdzinātam.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.