Ieskaties

5 komentāri par “Most

 1. …nu kas tad te (sākotnēji tiešām) var’būt neskaidrs!.. a.god. e-minece, ļaujiet iztulkot mēles!.. – kustīgo bildīšu ziņa ir šāda:
  1. māciet bērniem cik bīstami ir spēlēties uz dzelceļa un nekad neatstājiet tos bez uzraudzības;

  2. brīdiniet bērniņus, ka pasaulē ir daudz dažādu narkomānu, garīgi apmāto un citādi atkarīgo, kuri ārēji tādi nemaz neizskatās (izliekas par labākiem kādi tie patiesībā ir), bet caur domām vārdiem un darbiem tie izpauž (nevar neizpaust) savu ļauno būtību.

  3. pastāstiet (un parādiet šo klipiņu) cik šausmīgas sekas var būt pašizdomātai (elku) kalpošanai [piem. ētiski situatīvā rīcība]. Veiciniet domāt arī par (ne tikai par parādīto – apzināti-sagrozīto) …bet par citiem iespējamajiem sižeta pagriezieniem: Lieciet aizdomāties, cik labi gan visiem būtu bijis tad, ja pārmijnieks nebūtu šaubījies, bet godam veicis sev uzticēto pienākumu: – pacēlis tiltu atbilstoši grafikam:

  a) kuģītis neieskrietu tiltā un daudzi nebūtu guvuši smagas traumas, nositušies vai noslīkuši;

  b) viņa paša bērns būtu palicis dzīvs (ticis sveikā ar dažiem nobrāzumiem un izbīli);

  c) un visbeidzot …vilciena vadītājs, redzot priekšā paceltu tiltu un atjēdzies, ka brauc uz sarkanā, strauji apturētu vilcienu un pāris kilometru attālumā neizraisītu sadursmi ar preču vilcienu, kas pārvadā amonjaku (… vai kādu šausmīgāku katastrofu izraisošas vielu), un nedz upe būtu piesārņota ne simti mirtu ātrā, nedz tūkstoši mokpilnā nāvē.
  Un tā narkomāne …tad toč netiktu pie kārtējās devas un dabūjusi ar tualeti pa pieri varbūt tiešām aptvertu, ka visi tikko izglābušies no drošas nāves. Tad pilnīgi iespējams arī, ka kāds tādā pēc stresa situācijā viņai pasludinātu Evaņģēliju, kam paklausot tiktu izmainīta viņas būtība mūžībā. Tad tiešām cilvēks, pie ticības nācis, varētu arī izveidot laimīgu ģimenes dzīvi [nepaliktu kā vientuļš koks ar slimu/nāvei lemtu bērniņu uz rokām].
  – – –
  jā redzat, viss varētu būt pavisam savādāk,
  bet ir tā, kā tas ir :( Jūsmotāji aizvien turpina sajūsmināties par gudrību, ko tie atrod savās siržu lādēs
  un maldina lētticīgos ar pašizdomātiem/ nereāliem sižetiem, tā spiežot tiem upurēt pašu dārgāko.
  – – –
  … Lai Dievs ir viņu, viņu skolotāju un viņiem sekotāju tiesnesis
  Bet mums vislabāk ir, kad uzticam savu dzīvi Dieva vadībai, gādībai un apsardzībai.

  P.S. stāsts par Pavļiku Morozovu arī ir paties…

 2. Nu kā, nu e-minence patiesībā jau labi saprot šo jau populāro līdzību attiecībā uz Dievu un viņa dēla upurēšanu.

  Bet tik tiešām-omne simile clibit.

  Es ar par šo esmu domājis..ar Jēzu tomēr ir savādāk, jo kurš viņs patreiz atrodas? Vai ne pie sava Tēva labās rokas, ķēnisķajos apartamentos?

  Līdzīgāks salīdzinājums būtu, ja dēlam būtu jākļūst par donor, kas prasītu lielas sāpes un uzupurēšanos, taču pēc tam atkal viss būtu kārtībā.

  Nu tas patoss, kad tas tēvs aiz sajūsmas sāka vicināt rokas ka redz izglābis vienai sievai (no daudziem) dzīvību un ka viņa tagad ir bērna māte-simbolizējot dzīvību utt. Tas ir pārspīlēti.

  Neticami, ka heronīna lietotāja tā vnk atmet, ja redz pa logu vienu džeku bimbājam.

  Bet nu bez kritikas-stāsts tiešām ir aizkustinošs un bēdīgs.

 3. nu par narkotiku atmešanu ir tā, ka reiz dzirdēju kādu interviju ar bijušo narkomānu, kas lietojis gan heroīnu, gan visu citu arī, viņš lūdza Dievam palīdzību un Dievs viņam deva miegu 2 nedēļu garumā, tikai pamodās lai aizietu uz toleti, bik ātri kkio uzēstu un iedzertu pienu un atkal gulēt, tā nu viņš izgulēja trakākās lomkas un tika atbrīvots no atkarības

 4. man jau tad labaak patiik tie kubieshi, kas shauj ar automaatiem uz ekraanaa rdzamajiem “sliktajiem” – bet nevaru es taads kljuut, lai kaa necenstos- esmu baigi remdens- un juus?

Atbildēt