29. Kā Bībelē jāsaprot vārds Dievs?


Mācītājs iesaka zagt

Septītais bauslis māca “Tev nebūs zagt!”, tomēr kāds britu mācītājs ieteicis savas draudzes trūcīgākajiem locekļiem zagt lielveikalos, neņemot vairāk, kā viņiem nepieciešams izdzīvošanai.

Mācītājs iesaka zagt

Tims Džonss no Jorkas Svētā Lorensa baznīcas kādā nesenā sprediķī paziņojis, ka zagt no lielo veikalu ķēdēm reizēm ir vienīgā iespēja, kas palikusi trūcīgiem ļaudīm, un ka izmisušiem cilvēkiem recesijas laikā zagt veikalos tomēr ir labāk, nekā sākt nodarboties ar prostitūciju un laupīšanu.

“Es kā kristiešu mācītājs varu ieteikt zagt veikalos,” sacīja Džonss savai draudzei. “Es nedodu šādu padomu tāpēc, ka uzskatu, ka zagt ir labi vai ka tas ir nekaitīgi, jo tas tā nav. Es gribētu lūgt viņus nezagt no maziem ģimenes veikaliem, bet no lieliem nacionāla mēroga uzņēmumiem, zinot, ka šīs izmaksas galu galā tiks nodotas tālāk mūsu rokās, paceļot preču cenas. Es gribētu lūgt neņemt vairāk, kā tas ir nepieciešams, nedz arī ilgāk, kā tas ir nepieciešams.”

Tomēr 41 gadu vecais garīdznieks aicinājis nepārprast viņa vārdus un neuzskatīt, ka viņš liek rīkoties pretrunā ar baušļiem un neievērot īpašumtiesības. “Tas ir drīzāk aicinājums neizturēties pret ievainojamākajiem cilvēkiem ar vienaldzību un nicinājumu. Nodrošinot neadekvātu vai nemākulīgu sociālo atbalstu, tiek pieļauta monumentāla, katastrofiska muļķība,” norādīja Džonss.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

5 atsauces par “Mācītājs iesaka zagt”

 1. Cody:


  Kāds LELB mācītājs Jānis Bitāns arī atbalsta zagšanu. Ne tieši, bet nemaksājot valstij nodokļus, šajā sakarā pieminot kādu populāru citātu no Jaunās derības.
  Arī viņš aicināja nepārprast viņa vārdus, jo tā melnā nauda ir vajadzīga, un ļauj elastīgāk celt Dieva valstību.
  Vai viņam piemirsies, ka LELB katedrāles Rīgā un Liepājā tiek atjaunotas par stulbo vientiešu maksātajiem nodokļiem? Laikam vīraka kūpināšana sagrozījusi prātu.

 2. Janis Karklins:


  Cody, ko Tu domā ar stulbie vientieši?

 3. moritz:


  Vanags gudrāks, ieteica iekopt mazdārziņu un lasīt meža veltes :)

 4. Cody:


  Jāni Kārkliņ, par vientiešiem domāju tos, kas strādā un maksā nodokļus valstij, t.i. Cēzaram saskaņā ar šī mācītāja teikto.

 5. Janis Karklins:


  Cody, Tu domā stulbos vientiešus, kuri pārprot mācītāja teikto un iet zagt? Vienkārši par cik tu mini J.B. tad īsti nevarēju saprast, kuri ir tie stulbie vientieši un kāpēc tieši stulbie.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.