130. Kāds nav un nevar būt bauslības mērķis?


Luterjāņi valdzina māti Latgali

23.martā Rēzeknē savus piekritējus pulcēja visi trīs Latvijas Evaņģēliski Luteriskās baznīcas bīskapi, lai kārtējā konferencē spriestu par iespējām savervēt Latgales neticīgos savu draudžu rindās.

Trīs bīskapi – misijas komisāri – jau vairākus gadus spriež, diskutē un kaļ stratēģiskus plānus misijas laukā tēvzemē un ārpus tās.

Saskaņā ar Tieslietu ministrijā iesniegtajiem ikgadējiem datiem, regulārās misijas konferences ir nesušas vairāk kā fantastiskus rezultātus Latvijas mērogiem – lelbiešu skaits esot pieaudzis par 278 000.

Šogad misionāru “ieroči” tiks vērsti pret Latvijas pēdējo bastionu – čangaliju – kur gan pagātnē, gan tagadnē veiksmīgi darbojas Romas katoļu baznīca. Protams, bīskapu kolēģija nebūt nevēlas satraukt sev mīļos pāvestiešus un ar proselītismu nenodarbosies, bet gan cīnīšoties par snaudošām dvēselēm.

Tiesa, kā informē LELB, misijas nozares mērķis ir veicināt Baznīcas misiju – sniegt Kristus evaņģēlija vēsti tiem, kuri vēl atrodas tumsā. Iespējams, ka LELB mācība nedaudz atšķiras no luteriskas mācības vismaz tajā ziņā, ka Romas katoļi tomēr nav tumsā bez Evaņģēlija.

Nobeigumā jāpiebilst, ka ceram arī uz kafijas pauzēm un konferences blociņu un pildspalvu.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.