267. Kādēļ Jēzus māca mūs saukt Dievu par "Tēvu"?


Lieliskā lūgšanu skola

Psalmi ir lieliska lūgšanas skola. Ko mēs tur varam apgūt?

Lieliskā lūgšanu skola, kurā kristieši ir skolnieki


Pirmkārt to, ko nozīmē lūgties: Lūgties, pamatojoties uz Dieva vārdu; lūgties balstoties uz Viņa apsolījumiem. Kristīgā lūgšana sakņojas atklātajā vārdā – tai svešas ir mazticīgi-savtīgās vēlmes. Mēs lūdzam saskaņā ar Jēzus Kristus lūgšanu. Tas ir tas, ko Raksti saka, ka Svētais Gars lūdzas mūsos un par mums; ka Kristus aizlūdz par mums, un mēs varam pamatoti lūgt Dievu vienīgi Jēzus Kristus vārdā.

Otrkārt, no psalmiem mēs mācāmies ko mums vajadzētu lūgties. Cik droši ir tas, ka lūgšanu joma psalmos pārsniedz katra indivīda totālo pieredzi, tikpat droši arī indivīds ticībā lūdz Kristus lūgšanu pilnā mērā.

Tā lūgšanu, kurš ir vienīgais ar patiesa Dieva un patiesa cilvēka pieredzi.

Treškārt psalmu lūgšana māca mūs lūgties kā kopienai. Kā daļa no Kristus miesas es zinu, ka piederu Baznīcai, un kā viss ķermenis lūdzas, tā arī mana lūgšana ir viens mazs kopējās lūgšanas fragments. Es mācos pievienoties lūgšanā par Kristus miesu un tas paceļ mani pāri savām personīgajām problēmām un ļauj man lūgties pašaizliedzīgi. Jo dabiskāk mūsu lūgšana ir saaugusi ar psalmu vārdiem, un jo biežāk mēs caur tiem esam lūguši, jo vienkāršāka un bagātāka mūsu lūgšana kļūs.

Birkas: , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.