14. Kādi baušļi ietilpst pirmajā plāksnē?


Liec pie sirds Dieva sacīto

“Ja kas vārdu par Valstību dzird un nesaprot, tad nāk ļaunais un paņem to, kas viņa sirdī sēts. Šis ir tas, kas sēts ceļmalā.” [Mt.13:19]

Liec pie sirds Dieva sacīto


Savā līdzībā Jēzus stāsta, ka daļa sēklas krita ceļmalā un putni nāca to uzknābāt. Pēc tam, līdzību skaidrodams, Jēzus norāda uz draudīgo Dieva vārda ienaidnieku – velnu.

Bieži gadās tā, ka cilvēki gan klausās Dieva vārdu, tomēr īsti nesaprot. Viņu sirds ir pārņemta ar citām domām un interesēm, kas neļauj Dieva teikto saprast.

Jēzus mums rāda, cik svarīga ir Dieva vārda izpratne. Protams, daudz vieglāk ir ļaut Dieva vārdam skanēt kā attālam pulkstenim, kas mūsu dzīvi praktiski neskar. Un labākajā gadījumā Dieva vārds rada zināmu noskaņojumu – varbūt Ziemsvētku vakarā vai bēru nopietnībā, bet tas arī viss.

Taču blakus atrodas velns, kas vēlas nolaupīt Dieva vārdu, lai nākamajā brīdī to nodotu aizmirstībai.

Pārbaudi pats sevi! Vai tu patiešām no sirds klausies Dieva vārda sludināšanu? Vai tu klausies un liec pie sirds Dieva sacīto?

Šajā līdzībā Jēzus māca, ka ļaunie garīgie spēki arvien ir gatavībā, kad tiek sludināts Dieva vārds. Esiet modri, velns ir pats cītīgākais baznīcas apmeklētājs! Viņš grib panākt, lai cilvēki baznīcas solos drīzāk snaustu, nekā klausītos Dieva vārdu. Velns grib cilvēkiem iedvest, ka Dieva vārds uz viņiem neattiecas, lai tie neieklausītos, un tas varētu šo Vārdu viņiem nolaupīt.

Ja Dieva vārds paliek neizprasts, nav jāvaino prāta un apdāvinātības trūkums. Bībeles vēsts ir dota visiem un ikvienam. Pravietis raksta, ka pat nepraša neapmaldīsies Dieva vārdos [Jes.35:8]. Visi spēj saprast Dieva vārdu, ja vien grib klausīties.

Tieši to Jēzus šajā līdzībā mums māca. Klausies Dieva vārdu, lai apjaustu savu grēku un pazuduša cilvēka stāvokli, kā arī glābšanu, ko tev nopelnījis Jēzus.

Izprast Dieva vārdu nozīmē ticēt Jēzum.

Birkas: , , , , , , , , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.