Ieskaties

1 komentārs par “Krievijā sektantu pazemes mitekli atstāj vēl trīs cilvēki

 1. Pastardienas gaidītāju sekta, kas apmetusies alā Krievijas Penzas apgabala Ņikoļskas ciema apkārtnē, pretēji solītajam, pareizticīgo Lieldienās pazemi nav atstājusi un tagad sola to darīt pareizticīgo Vasarsvētkos – 14.jūnijā.

  Par to, ka pazemes atstāšanas datums mainīts, ar dēla Sergeja starpniecību medijus informējis alā joprojām dzīvojošās sektantu grupas garīgais vadītājs Vitālijs Negodins.

  Īsi pirms brīža, kad pastardienas gaidītājiem alu vajadzēja atstāt, pie caurules, kas tiek izmantota komunikācijai ar pazemi, bija piegājuši daži cilvēki. Bija dzirdams, ka pazemē noris sarunas, bet tiklīdz no ārpasaules kāds mēģināja atsākt sarunas ar pazemi, sektanti tūdaļ sāka dziedāt.

  Izolācijā dzīvojošie joprojām ietur klusēšanas solījumu un pazemes mitekli nepamet.

  Tagad līdzās alai varasiestādes ļauj uzturēties arī žurnālistiem, kas agrāk viņiem bija liegts. Gaidot sižeta pavērsienus, netālu uz kalna nogāzes pulcējušies vietējie iedzīvotāji.

  27.oktobrī uz dzīvi alu sistēmā apmetās dzīvot 35 sektanti, cerot pazemē pārdzīvot apokalipses iestāšanos. Sākotnēji pasaules gala gaidītāji bija paredzējuši pazemes miteklī uzturēties līdz maijam, bet tad solīja iznākt virszemē jau 27.aprīlī pareizticīgo Lieldienās.

  Martā 24 sektanti, tostarp četri bērni, atstāja alu, kas tobrīd kūstošo sniegu un lietus dēļ jau sāka brukt . Pēc iznākšanas virs zemes daži pastardienas gaidītāji devās uz savām dzimtajām vietām, bet citi joprojām mitinās Nikoļskas ciemā. Pret sektas līderi Pjotru Kuzņecovu ierosināta krimināllieta.

  Šajās pazemes alās pirmsrevolūcijas laikos ir atradies klosteris. Alu sistēmā ir aka, virtuve, telpas naktsmieram un lūgšanām, pastāstīja vietējie iedzīvotāji.

  Zemnīcā apmetušies cilvēki no dažādiem Krievijas reģioniem, kā arī no Baltkrievijas un Ukrainas.

  “Viņi [sektanti] saka – viss šajā pasaulē ir ļauns. Globalizācija ir ļauna. Viņi gaida Antikrista ierašanos,” sacīja pareizticīgo priesteris tēvs Aleksejs, kurš kopā ar otru garīdznieku vada lūgšanas netālu no sektas alas.

Atbildēt