53. Par ko Dievs runā otrās plāksnes baušļos?


Kolumbijas kristieši

Kā ziņo zviedru laikraksts “Dagen” sadarbībā ar “Latvijas Kristīgo Radio”, izmaiņas skārušas pāvestiešu baznīcu Kolumbijā. Kādu laiku tā bija šajā zemē noteicošā, bet pēdējā laikā aktivizējušās evaņģēliskās un protestantu draudzes, kamēr papistu draudzes zaudē locekļus.

Tas zināmā mērā tiek skaidrots ar pāvesta baznīcas garīdzniecības distancēto attieksmi pret tautu.

Zemestrīču, nabadzības un citu aktuālu problēmu nogurdinātie cilvēki meklē ceļu uz baznīcu, kas ir pietuvināta cilvēkiem un tiem varētu palīdzēt ikdienas bēdās un rūpēs. Šīm prasībām atbilst cenšas protestantu baznīcas, kas patlaban Kolumbijā piedzīvo uzplaukumu.

Ja 1930.gadā šajā valstī ar kopējo iedzīvotāju skaitu 43 miljoni, bija tikai 9000 protestantu, tad 1950.gadā jau 70000, bet 2006.gadā šis skaits sasniedza 5 miljonus.

Lai gan arī Kolumbiju ir skāris sekularizācijas process, protestantu draudžu attīstība uzplauka deviņdesmitajos gados un tagad bez baptistu, presbiterāņu, vasarsvētku un citām draudzēm, īpaši attīstās harizmātiskās draudzes, to vidū International Charismatic Mission, kurai valsts galvaspilsētā Bogotā ir 90000 locekļu.Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.