62. Kāds grēks ir vecāku nicināšana?


Jēzus uz “Playboy” vāka

Katoļticīgajā Portugālē skandālu izraisījis žurnāla Playboy jūlija numurs – uz tā vāka un vairākos attēlos iekšlapās attēlots Jēzus Kristus kopā ar puskailām meitenēm. Šādi attēli publicēti par godu jūnijā mirušajam portugāļu rakstniekam, Nobela prēmijas literatūrā laureātam Žozē Saramagu.

Jēzus uz Playboy vāka


Saramagu bijis ateists un aktīvs baznīcas kritiķis, un viņa slavenākā grāmata bija 1991. gadā publicētā Evaņģēlijs Jēzus Kristus vārdiem, kurā rakstnieks attēlojis Jēzu kā cilvēcīgu un grēcīgu personu. Viņš bijis vienīgais portugāļu valodā rakstošais Nobela prēmijas literatūrā laureāts, tādēļ portugāļu Playboy, uz vāka izvietojot Jēzus attēlu, šādi vēlējies godināt aizgājēju.

Saramagu slavenākā romāna nosaukums iegravēts arī uz Playboy vāka redzamās gultas, kurā Jēzus rokās guļ sieviete ar kailām krūtīm, galvgalī. Saramagu izraisījis ar reliģiju saistītus skandālus arī pirms savas nāves. Piemēram, viņa izteicieni par baznīcu un reliģiju satrauca pasaules ticīgos 2009. gadā, kad rakstnieks paziņoja, ka Bībele esot “netikumības mācību grāmata”.

Dīvaini, ka par publikāciju visvairāk satraukušies nevis baznīckungi, bet gan Playboy centrālā izdevniecība ASV. Korporācijas viceprezidente paziņojusi, ka portugāļu izdevums esot pārkāpis visus žurnāla noteikumus un Playboy Enterprises saraušot kontraktu ar tā Portugāles versijas izdevējiem.

Ņemot vērā, ka Playboy lokālās versijas drīkst publicēt tikai ar speciālu atļauju no centrālās kompānijas, šis solis nozīmē, ka Portugālē žurnāls vairs neiznāks.

Birkas: , , , , ,Abonē šīs atsauces.


Līdzīgās e-publikācijas

3 atsauces par “Jēzus uz “Playboy” vāka”

 1. talyc:


  Un pat ja tas garmatainais portugāļu puisis būtu Jēzus (ja vecāki šo tā būtu nokristījuši)… nu un?
  Katram veselam prātam skaidrs, ka tas nav Kristus (pat ja šim tāds būtu klātpieliktais otris vārds).
  Elku kalpiem gan jā… tiem te vot būtu ko cepties. Tiem kuriem Kristus ir “tas saldsērīgi-gaišais tēls”, tiem bilde varētu likties piedauzīga.
  tie savos svētsvinīgos prātos labi zina (labāki par pašu Dievu) ko un kā Jēzum būtu/nebūtum darīt.
  - – -
  Palūkosim, vēlreiz ko mēs šajā bildē redzam:
  Manuprāt te kāds gādīgs portugāļu puisis, maigām rokām liek gultā savu aiz nespēka miegā ieslīgušo māsu.
  - – -
  Skaidrs, ka Playboy centrālā izdevniecība ASV varētu būt nikni uz portugāļu Playboy izdevēju veikumu – Šis žurnāla vāks (kuram izteiksmīgā veidā būtu jāreklamē tā saturs, šādā izpildījumā ir absolūti ne-erotisks.
  - – -
  Tas, kas to meiču tā nokausējis, protams ir atsevišķa saruna (vai tas bijis tas foto-modeles darbs karstā prožektoru gaismā vai kas cits, to mēs varam vien minēt). Taču viens ir skaidrs, bildei trūkst “viegluma”, ar kuru izklaides indrustija parasti baro savu patērētāju.
  Tā pat gluži pretēji – varētu potenciālo žurnāla aplūkotāju aizvest līdz pārdomām par šās “vieglās” maizītes sūro “garozu”.

 2. ***:


  Jebkurā gadījumā, salīdzinot ar īstu zaimošanu, te grūti ko tādu saskatīt.
  Un Playboy skaistules apliecina Dieva radības skaistumu. Un kritušās pasaules grēcīgumu.
  Tas nabaga Saramagu, kurš stāv Dieva tiesas priekšā, tam gan klāsies grūti.
  Lai Dievs žēlīgs.

 3. Roberto:


  Ironiski, ka pateicoties šim “Jēzum” žurnāls vairs neiznāks.Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.