132. Kas ir grēks?


Grandioza filma par apustuli Pāvilu

2018. gada Lieldienu laikā uz kino ekrāniem nonāks grandioza filma “Pāvils, Kristus apustulis”.

Grandioza filma par apustuli Pāvilu


Katoļu bezpeļņas kompānija “ODB Films” sadarbībā ar “Sony Pictures Entertainment” meitas uzņēmumu “AFFIRM Films”, kas specializējies kristīgu filmu veidošanā, ir uzņēmusi vēsturisku drāmu “Paul, apostle of Christ” par apustuļa Pāvila dzīves pēdējiem gadiem.

Filmas darbība risinās pirmā gadsimta sešdesmitajos gados – laikā, kad būt par kristieti bija bīstami, par laiku, kad, apliecinot patiesību par Jēzu Kristu, draudēja reālas nāves briesmas.

Kā stāsta filmas režisors Endrjū Hiats filma ir tapusi pēc rūpīgām Rakstu studijām. Kā piemēru tam, kā filmas veidotāji ir veidojuši cilvēcisko fonu, īpaši jau Pāvila un Lūkas attiecības. Hiats min vārdus, ko apustulis Pāvils rakstīja Timotejam no cietuma Romā: “Lūka ir vienīgais pie manis.“ (2.Tim.4:11)

Šai filmā teju tikpat nozīmīga loma kā apustulim Pāvilam ir atvēlēta arī ārstam Lūkam, tam pašam, kas ir sarakstījis Lūkas evaņģēliju un Apustuļu darbus. Tieši Apustuļu darbi ir pamats filmā attēlotajiem notikumiem un Lūka pats ir bijis aculiecinieks daudziem šai grāmatā aprakstītajiem notikumiem.

Ārsta Lūkas nozīme filmā parāda arī šī tēla attēlotājs Džims Kavīzels, kuram šī nebūs pirmā filma, kas ataino Jaunajā Derībā aprakstītos notikumus. Tieši Kavīzels bija tas, kuru Mels Gibsons uzaicināja tēlot Jēzu Kristu filmā “Kristus ciešanas”, kas iznāca 2004. gadā. Apustuli Pāvilu attēlo aktieris Džeimss Folkners, kas vislabāk atpazīstams ar Rendola Tārlija lomu TV seriāla “Troņu spēle”.

Birkas: , , , , , , ,Abonē šīs atsauces.
Lasi, domā un raksti*

Ienāc, lai rakstītu.